Äripäev • 4. november 2016 kell 8:13

Savisaar loobus

Edgar Savisaar  Foto: Andres Haabu

Laupäeval toimuval Keskerakonna kongressil kandideerivad erakonna esimeheks Jüri Ratas ja Yana Toom, ütles täna pressikonverentsil keskerakondalne Jakko Väli.

Edgar Savisaare ja Yana Toomi kokku kutsutud pressikonverentsil Savisaart ei olnud, tema asemel oli kohal Oudekki Loone, vahendas Postimees. Väli ütles, et Savisaare kommentaari on oodata pärastlõunal.

Toom tõdes, et enamik piirkondi seadis küll üles Ratase, ent erakonnas toimub salajane hääletus ja tema suhtub oma väljavaadetesse optimistlikult.

Küsimusele, mis saab Savisaarest, vastas Toom, et tal peab olema hääleõigus ja temaga peab arvestama mitte näiliselt, vaid ka sisuliselt. "Me peame tagama selle, et Savisaarel oleks hääleõigus mitte hääletamisel, vaid Keskerakonna agenda väljatöötamisel," ütles ta.

Loe pikemalt Postimehest.

Homme toimub Paides Keskerakonna kongress, kus valitakse erakonnale esimees, juhatus, aukohtu juht ja revisjonikomisjon ning võetakse vastu põhikirja muudatused.

Esimeheks kandideerimiseks andsid reede hilisõhtuks nõusoleku Jüri Ratas, Edgar Savisaar, Yana Toom, Peeter Ernits, Marika Tuus-Laul ja Heimar Lenk.

Hetkel kuum