Äripäev • 7. detsember 2016 kell 8:27

Sillamäel kaovad järjest töökohad

Metallide töötleja NPM Silmet, varasema nimega Molycorp Silmet.  Foto: Erik Prozes

Sillamäe ettevõtetes toimuvate koondamiste tõttu on linnas tööpuudus kasvanud viimaste aastate suurimale tasemele ja planeeritust väiksemate tulude tõttu pidi linnavolikogu kärpima tänavust eelarvet, kirjutab Põhjarannik.

Kui eelmise aasta oktoobri lõpu seisuga oli Sillamäel registreeritud töötuid 457, siis tänavu samal ajal juba ligemale veerandi võrra rohkem ehk 559.

Oktoobri lõpuks jäi tulumaksu laekumine plaanist maha rohkem kui 150 000 euro võrra. Et aasta viimastel kuudel pole olulist paranemist loota, kärpis volikogu nüüd tulusid üle 170 000 euro võrra. Põhjarannik kirjutab, et näiteks tõmmatakse koomale linna heakorrakulusid ning säästetakse tänavavalgustuse arvelt.

Kui Eesti Energia Narva karjääri töötajate koondamisega oli linnavalitsus arvestanud, siis aasta jooksul on koondatud ka teistes linna ettevõtetes. Üks Sillamäe suuremaid ettevõtteid, metallide töötleja NPM Silmet (varasema nimega Molycorp Silmet) on tõmmanud kokku paarkümmend töökohta. Töötajaid on koondatud ka Sillamäe sadamas tegutsevates terminalides, sealhulgas neist suurimas Alexelas.

Alexela Grupi suuromanik Heiti Hääl teatas Põhjarannikule, et tänavu viimases kvartalis koondab Alexela Sillamäe terminal 18 inimest ja järgmise aasta esimeses kvartalis veel sama palju. “Koondamiste põhjuseks on Eestit läbiva transiitkauba mahtude oluline vähenemine. Eesti transiidis on käes väga keerulised ajad, kuna kaubamahtude langus on kolossaalne. Kui pole kaupa, mida raudteevagunitest laevadele laadida, ei ole võimalik ka seotud töökohti luua ja hoida,” tõdes Hääl.

Loe lähemalt Põhjarannikust.

Hetkel kuum