Kadi Neemre • 7. detsember 2016 kell 18:13

Tesla kutsub tagasi tuhandeid laadimispistikuid

Tesla kutsub tagasi tuhandeid laadimispistikuid  Foto: EPA

Tesla kutsub tagasi tuhandeid järelturu laadimispistikuid peale kahe kliendi kaebust, mille kohaselt kuumeneb seade üle.

Tagasikutsutavad pistikud ei ole autoga kaasatulevad standardsed laadimisadapterid. Teslamüüb hoopiski NEMA 14-30, 10-30, ja 6-50 pistikuid kui järelturu tooteid. NEMA 14-30 adapterid ongi need, mis kuumenesid üle, kuid ettevõte kutsub tagasi ka 10-30 ja 6-50 adapterid, kuna need on sarnase disainiga.

Kõiki kolme adapteritüüpi saab kasutada auto laadimiseks tavatutes laadimiskohtades nagu pesumasinate või kuivatite pistikupesad.

Ettevõte märkis, et laadijaid kasutab siiski vaid väike hulk Tesla omanikke.Tesla sõnul ei põhjustanud laadijate ülekuumenemine vigastusi ega tekitanud varalist kahju.

Autotootjad kutsuvad pidevalt autosid seoses esilekerkivate probleemidega tagasi. NHTSA andmetel kutsuti 2015. aastal tagasi rekordilised 51 miljonit autot.

Tesla on viimastel aastatel samuti kutsunud mõned korrad autosid tagasi. Selle aasta alguses kutsus ettevõte tagasi 2700 Model X maasturit seoses muredega auto kolmanda rea istmete turvalisuse üle.

 

 

Hetkel kuum