Äripäev • 24. detsember 2016 kell 12:30

Äripäeva parim börsilugu aitas Olympicu aktsionäre

Olympic Casino  Foto: Andras Kralla

Äripäeva aasta parimaks börsiteemaliseks artikliks on Indrek Mäe kirjutatud uudis “Olympic sulgeb Poolas uksed”.

Nominentideks valiti Juhan Langi artiklid “Tallinna Vesi seisab ristteel” ja “Eesti riigi kalleim tüli sai üllatava jätku” ning Alyona Stadniku, Rainer Saadi ja Koit Brinkmanni kirjutatud artiklid väikeinvestoreid hullutavast Investoriteliidust.

Uudis “Olympic sulgeb Poolas uksed” avalikustas börsifirma probleemid Poola turul. Väikeinvestoritele oli see uudis eriti väärtuslik, sest Olympic ise teda tabanud probleemidest ettevõtte väikeaktsionäre ei teavitanud. Alles pärast artikli ilmumist väljastati börsiteade, millest esimene oli nii napisõnaline ja tekitas investorites pigem kriitikat. Seetõttu oli Olympic sunnitud avaldama veel teisegi teate.See artikkel tõestas, et Äripäeva lugedes said Olympicu väikeomanikud rohkem teavet kui börsi jälgides. See viitas börsifirma puudulikule kommunikatsioonitegevusele, sest on oluline, et info jõuaks investoritele sarnasel ajal ja ühest kindlast kohast.Info avaldamise järel hakkas kasiinofirma aktsia börsil odavnema ning aktsia hind pole uudise eelsele ajale senimaani tagasi tõusnud. Hinnalangusel on loomulikult erinevaid põhjuseid, kuid Olympicu käitumine ja kehv kommunikatsioon Poolas ilmnenud probleemidest investorite teavitamisel mõjus börsifirma usaldusväärsusele negatiivselt.

Hea lugu riigi PR-trikkide kiuste

Juhani artiklid Tallinna Vee ja riigi kohtuvaidlusest aitasid Eesti ühe populaarsema börsifirma väikeomanikele selgitada vaidluse tulemuse erinevaid mõjusid ettevõtte majandustulemustele. Lisaks sümpatiseeris žürii liikmetele, et Juhan artikli autorina ei lasknud end mõjutada ühe vaidluse osapoole ehk riigi PR-trikkidest.

Alyona, Raineri ja Koidu ühistööna avaldatud uurimus “Vitamiinimüüja hullutab Eesti väikeinvestoreid” kergitas saladusloori kõlava nime ehk Investoriteliidu taga olevalt äriseltskonnalt. Artiklis avalikustati, et aktiivselt end tulusate investeerimisvõimaluste pakkujana reklaaminud seltskonnal pole seni neid edukaid äriprojekte ette näidata. Investoritelt kogutav raha suunatakse vähemalt osaliselt Investoriteliidu eestvedajatega seotud väikefirmasse, mis turustab vitamiine.

Hetkel kuum