Aira Tammemäe • 1 veebruar 2017

Tallinnas saab näha kultuslikku edutreenerit

Maailma edutreener nr 1 Jack Canfield esineb Tallinnas.   Foto: Edu Akadeemia

Äripäeva ja Edu Akadeemia koostöös saabub märtsis Eestisse maailma edutreener Jack Canfield - mees, kelle sõnum on miljonitele tuttav kultusfilmist „The Secret“.

Esialgu Kopenhaagenis toimuma pidanud koolitus jõudis Tallinnasse juhuslikult, selle juhuse mängisid kätte head suhted. Edu Akadeemia juhi Roland Tokko sõnul otsustamiseks aega ei olnud: „Detsembri alguses kohtusime Soomes Janet Attwoodiga, kes on Jack Canfieldi pikaaegne sõber. Istusime õhtusöögilauas, kui ta jutu käigus pakkus ootamatult võimalust teha üritus Jack Canfieldiga. Otsustamiseks polnud aega laialt käes.“

Kui küsida Jackilt kõige tähtsamat juhtimispõhimõtet, siis annab ta lihtsa valemi: E + R = O (Events ehk sündmused + Responses ehk reaktsioon = Outcome ehk tulemus). Peamine idee seisneb selles, et iga tulemus (õnnestumine või läbikukkumine, jõukus või vaesus, tervis või haigus, lähedus või kaugus, rõõm või kurbus) sõltub sellest, kuidas oled reageerinud mingile varasemale sündmusele. Head juhid ainult ei tea seda instinktiivselt, vaid muudavad harjumuseks reageerida just selliselt, nagu on tulevikku silmas pidades kõige tõhusam. See kehtib ka eriti karmide olukordade ja kogemuste puhul, mis tunduvad esialgu üle jõu käivat.

Seminari teise esineja Janet Bray Attwoodi sõnul ärkab 80% inimestest üles õnnetu ning eluga rahulolematuna. Seetõttu on ta loonud meetodi, kuidas inimene saab jälile oma tegelikule kirele, mis teeb õnnelikuks ja rahulolevaks. Janet on meditatsiooniõpetaja ja üks enimnõutud edutreenereid maailmas, ta on jaganud lava dalai-laama, Richard Bransoni, Jack Canfieldi ja paljude teistega.

Jack Canfieldi ja Janet Attwoodi seminar "Passion for Success" kohta saad lugeda siit.

Hetkel kuum