Hiiumaale rajatakse hiiglaslik päikeseelektrijaam

Päikeseenergia muutub üha odavamaks  Foto: EPA
Äripäev • 3. veebruar 2017 kell 7:37

Kärdlas käivitus Eesti seni võimsaima päikeseelektrijaama ehitus, mis on projekti eestvedajate sõnul suurimaid päikeseelektrijaamu Taanist ja Leedust põhjapoolsematel laiuskraadidel.

Kui seni on Eestis ehitatud kuni 200-kilovatise liitumisvõimsusega päikesejaamu, siis uus jaam on kuni viis korda võimsam, kirjutab Postimees.

Kärdla piiril seni tühjalt seisnud maalapile plaanitud elektrijaamas on 3240 päikesepaneeli ja jaama tootmisvõimsus on üle megavati, millest liitumisvõimsus on 900 kilovatti, jaama aastane toodangumaht on üks gigavatt-tund (GWh).

Projekti eestvedaja, elektritootmisega tegeleva ettevõtte FootonVolt AS juhatuse liige Marek-Andres Kauts kinnitas väljaandele, et omanikud investeerivad jaama kokku ligi miljon eurot.

FootonVolt ASi tuumikaktsionär on Eesti kapitalil põhinev investeerimisfirma Koha Capital OÜ; nende portfellis on näiteks Eesti suurim erakapitalil põhinev hüdroelektrijaam Jägalas ja City24 kinnisvaraportaal. Koha Capitali varasemad investeeringud on olnud muuhulgas osalus Solarise keskuses Tallinnas, Cinamoni kinoketis ja uudisteagentuuris BNS.

Loe lähemalt tänasest Postimehest.

Hetkel kuum