Kaisa Gabral • 9. veebruar 2017 kell 9:44

Aumärgi saaja: "Esmane mõte oli ehmatus!"

Presidendi esimene riigivisiit mullu Virumaale, kus külastati Palmse Mehaanikakoda. Paremal aumärgi saaja ja ettevõtte juht Anti Puusepp.  Foto: Eero Vabamägi, Postimees/Scanpix

Presidendilt teenetemärgi saava metallitöösturi Anti Puusepa sõnul on see tunnustus kogu ettevõttele. „Hambamehed juba küsivad, kus pudelid on,“ muigab Puusepp.

„Esmane mõte, kui sellest sõbra käest teada sain, oli ehmatus – kas see on mingi eksitus või? Ma küll ei tunne, et oleksin selle ära teeninud. Kuid olles natuke asja seedinud ja järele mõelnud, siis see on tunnustus kogu meie kollektiivile,“ räägib Puusepp.

Ta on OÜ Palmse Mehaanikakoda asutaja ja suurosanik ning koos 50 kolleegiga ettevõtet ehitanud ja selle edukuse nimel kõvasti tööd teinud. „Tahaks uskuda, et me oleme seeläbi ka aidanud Eestit ja selle tuntust laias maailmas ehitada ja parandada. Selles valguses mul on hea meel,“ lausub ettevõtja.

Miks siis uudist kuuldes esimene mõte oli? „Mina olen tagasihoidlik inimene ja mul oli alguses isegi natukene piinlik, et kuidas nii,“ vastab Puusepp. „See ei tundunud esimese hooga õiglane, et mulle selline tunnustus. Kuid jah, järele mõeldes arvan, et see on tunnustus meile kõigile. Ma ei arenda seda ettevõtet üksinda.“

Puusepp peab Palmse Mehaanikakoja möödunud aasta üheks oluliseks asjaks seda, et investeeriti toodangu kvaliteedi tõstmisse – uude värviliini. „Suuremas pildis ma arvan, et meie saavutus ja põhjus, miks me selle tunnustuse saime, on see, et oma nime ja brändiga „Made in Estonia“ sildi all oleme saavutanud omas nišis korraliku edu Euroopas,“ arvab Puusepp.

Kõik see on tulnud suure tööga. „Eks läbi higi ja pisarate ikka! Töö võtab nii endalt kui kollektiivilt lõivu, anname kõik parima,“ räägib ettevõtja naerdes.

Õnnesoove on Puusepp saanud täna juba kümneid – nii kollektiivist kui väljastpoolt. Mõttes mõlgub ka kolleegidega tunnustuse tähistamine. „Hambamehed juba küsivad, et kus pudelid on! Ma pole ise selle peale veel mõelnud, see on väga värske veel kõik,“ naerab Puusepp.

See, et president tänavu vaid kolmele ettevõtjale aumärgi annab, pole Puusepa sõnul midagi märkimisväärset. „Arvestades Eesti mastaape, siis ma usun, et see pole teadlik valik. Mina pole ükski aasta lugenud, kui palju keegi saab või ei saa,“ lisab ettevõtja.

Hetkel kuum