Simson ei nõustu Ossinovskiga

Kadri Simson  Foto: Andres Haabu
Eliisa Matsalu • 16. veebruar 2017 kell 12:45

Majandusminister Kadri Simson ei nõustu Jevgeni Ossinovski arvamusega, justkui ei saa valitsus majanduses suurt midagi ära teha. „Valitsuse üks põhiline eesmärk peab olema majanduse elavnemine,“ ütles Simson.

SDE esimees, töö- ja terviseminister Jevgeni Ossinovski ütles Äripäevale antud intervjuus, et valitsusel on väga lühikesed hoovad majanduses lühiajaliselt midagi ära teha ja et poliitikud, kes räägivad majanduse kasvatamisest kahekordseks, ülehindavad end tugevasti. Seetõttu peabki valitsus Ossinovski sõnul keskenduma peamiselt hoopis ühiskonna ebavõrdsuse vähendamisele.

Keskerakondlasest majandusminister Kadri Simson Ossinovskiga ei nõustu. „Valitsuse üks põhiline eesmärk peab olema majanduse elavnemine,“ ütles ta. „Kui valitsus kokku tuli, siis oli meie ühine prioriteet majanduse seisakust väljatoomine. See seisis ju aastaid ja kui riigi majandus seisab, siis see tähendab kehva perspektiivi. See ei sisenda me elanikele usaldust,“ lisas ta.

Simson märkis, et valitsus on majanduse elavdamiseks mitu sammu välja mõelnud. „Leppisime kokku, et võtame julguse kokku ja proovime sektoripõhiselt, kas mõni poliitika võib tuua töökohti juurde ja valdkonda elavdada,“ ütles ta. Simsoni ülesanne näiteks on tuua kaubalaevu tagasi Eesti lipu alla. Selleks töötatakse praegu välja maksusoodustusi ja sadama teenuseid. „Mu kolleeg Urve Palo tegeleb sektoritega, mis on Tallinna kuldsest ringist eemal. Oleme arutanud ka maksuerisusi energiamahukatele tööstustele. Majandust elavdab ka me valmisolek võtta taristuprojektide jaoks laenu,“ loetles ta. Simson lisas, et investeeringute Eestisse toomiseks ei piisa vaid haritud tööjõust, vaid vaja on ka korralikku taristut.

Hetkel kuum