Äripäev • 23. märts 2017 kell 7:21

Millised olid 10 popimat nutitelefoni Eestis?

Huawei nutitelefonid on ka eestlaste seas popid.  Foto: EPA

Turu-uuringufirma GfK Retail & Technology andmetel müüdi Eesti jaemüügis veebruarikuus 6,8 miljoni euro eest 24 700 mobiiltelefoni, mis on 13,6% vähem kui jaanuaris ja 2,6% vähem kui mullu samal perioodil.

Tele2 saatis pressiteate, milles avaldas nendelt veebruaris ostetud kümme popimat nutitelefoni.

1. Huawei Y5 II

2. Samsung Galaxy J3

3. Huawei P9 Lite

4. Samsung Galaxy J5

5. Samsung Galaxy A5

6. Apple iPhone 7

7. Samsung Galaxy A3

8. Apple iPhone SE

9. Huawei P9 DS

10. Huawei Honor 7Lite

Tele2 müügi- ja turundusdirektori Kristjan Seema lausus pressietates, et veebruar on mobiiltelefonide müügilt viimaste aastate kõige tagasihoidlikum ning sellel on mitu põhjust.

"Eelmisel aastal soetas keskmiselt iga kolmas eestlane endale uue mobiiltelefoni. Kuna soetatavad telefonid on üha hinnalisemad ja vastupidavamad siis tarbija ei kipu nii kiirelt telefoni välja vahetama. Lisaks on turul nutiküllastus, pakkumises on palju väga häid telefone, kuid mudelid ei eristu märkimisväärselt," selgitas Seema.

GfK jaeturu uuringu kohaselt on keskmine mobiiltelefoni hind tõusnud viie aastaga pea kaks korda. Veebruaris oli jaemüügiturul nutitelefoni keskmine ostuhind 319 eurot ja nuputelefoni hind 40 eurot.

Seema sõnul on inimesed praegu pigem Samsungi, Sony, Huawei ja Apple'i uute lipulaevade ootuses, mis on kuuldavasti tehniliselt väga innovaatilised. "Eeldatavasti algab tänavune nutitelefonide õige müügihooaeg aprillis, kui poelettidele jõuavad esimesed uued tippmudelid," lisas ta.

Hetkel kuum