Äripäev • 28. märts 2017 kell 6:03

Savisaar pärsib Ühistupangal litsentsi saamist

Poliitikaasjatundjad arvavad, et Savisaar võib karta, et finantsinspektsioon keelduks tema maine ja käsil oleva kohtuasja tõttu pangale litsentsi andmast või ajab lihtsalt kiusu.  Foto: Eiko Kink

Ühistupangale litsentsi andmiseks soovib finantsinspektsioon Edgar Savisaarelt kui linnapealt andmeid tema ärialase reputatsiooni kohta, kuid Savisaar ei vasta küsimustele.

Tallinna linn on Ühistupanga liige ja finantsinspektsioon soovis linna kui juriidilise isiku puhul andmeid linna juhtide kohta, et veenduda nende sobivuses pangandussektorisse: kas nad on piisavalt usaldusväärsed, kompetentsed ja laitmatu ärimainega, kirjutab Eesti Päevaleht. Nõutud andmed esitati kõigi linnavalitsuse liikmete, välja arvatud linnapea Edgar Savisaare kohta - Ühistupank teatas finantsinspektsioonile, et Savisaar on linnapea ametist kohtumäärusega kõrvaldatud ega saa seega midagi selgitada.

Finantsinspektsioon püüdis survestada ja teatas, et andmete avaldamata jätmine võib pangalitsentsi andmisele negatiivselt mõjuda. Pealegi on neil õigus jätta litsentsitaotlus hoopis läbi vaatamata ja uue panga loomisel oleks kuni võimaliku uue taotluse esitamiseni kriips peal.

Loe pikemalt Eesti Päevalehest.

Hetkel kuum