Märt Belkin • 23. mai 2017 kell 7:15

Circle K ja Circle K lähevad kohtusse

Circle K Eesti juht Kai Realo.  Foto: Andres Haabu

Homme hakkab kohus arutama asja, kus Circle K poe- ja tanklakettide kaubamärgi omanik nõuab samanimeliselt firmalt nime kasutamise lõpetamist.

Vaata Infopangast:

Circle K Eesti AS

Circle K OÜ

Ettevõtja Toomas Uustalu registreeris 2015. aasta lõpus ettevõtte nimega Circle K OÜ. Majandusaasta aruandeid see firma seni esitanud pole ning ilmselt ei toimu ettevõttes ka erilist äritegevust. Enda tegevusalaks on Circle K OÜ märkinud jaemüügi.

Firma vastu on kohtusse pöördunud ettevõte Circle K Stores Inc. Just sellele firmale kuulub kaubamärk, millele läks üsna hiljuti üle samadele omanikele, kontsernile Alimentation Couche-Tard kuuluv tanklakett Statoil ka Eestis. Teated nimevahetusest hakkasid Eesti meedias levima just 2015. aasta lõpus.

Kohtus nõutakse, et Circle K OÜ lõpetaks kaubamärgina kaitstud sõnapaari "Circle K" kasutamise enda ärinimes. "Vabatahtlikult ei ole nimetatud isik nõustunud oma osaühingu ärinime muutma, mistõttu pidi kaubamärgi omanik pöörduma kohtusse nimevahetuse nõudes," rääkis tanklaketi Circle K Eesti AS peadirektor Kai Realo märtsi alguses Ärilehele ja märkis, et samanimeline firma äriregistris tekitab partnerites segadust.

Uustalu jäi toona napisõnaliseks. "Ettevõte Circle K OÜ on registreeritud äriregistris juba 28.10.2015. Registreerimisotsuse tegi kohtunikuabi, kes ei leidnud takistusi ettevõtte registreerimiseks. Käimasoleva tsiviilvaidluse tõttu ei pea me kohaseks hetkel kommentaare anda," ütles Uustalu märtsi alguses Ärilehele.

Nimevaidlust arutab Harju maakohus homme hommikul toimuval kohtuistungil.

Hetkel kuum