Äripäev • 8. juuni 2017 kell 11:45

E-residentsuse isa Taavi Kotka läheb poliitikasse

Taavi Kotka tuntuim laps on e-residentsus.  Foto: Andras Kralla

Edukas ettevõtja, e-Eesti üks eestvedajaid ning hiljuti majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsleri ametikohalt lahkunud Taavi Kotka teatas täna, et astub poliitikasse ning kandideerib kohalikel valimistel Viimsi vallas Reformierakonna nimekirjas.

"Ma ei kuulu siiani ühtegi erakonda ja ei plaani astuda ka. Kandideerin Viimsis, sest ma elan siin ja tahan valla arengusse panustada. Kogesin avalikus sektoris töötades, et kohalik omavalitsus suudab rohkem oma elanike jaoks ära teha, kui tal on olemas tugev erakondlik side ja üksik hunt ei saavuta midagi. Nendest eeldustest lähtudes tänasel poliitilisel maastikul palju valikuid ei ole. Vestlesin pikalt Siim Kallasega, kes ka Viimsis kandideerib, ning otsustasin Reformierakonna nimekirja kasuks," rääkis Kotka intervjuus Eesti Päevalehele. 

Loe intervjuud Eesti Päevalehest.

Täna Viimsis toimuval ettevõtjate ümarlaual ütles Miiduranna küla elanik Taavi Kotka, et Viimsi peaks olema midagi rohkemat kui Tallinna magala, Tallinna teine Lasnamägi. „Me ei saa üle ega ümber sellest, et meil on vaja tippkooli, mis pakub IB õpet, kus kõrvuti ingliskeelse haridusega saaks õppida ka eesti keeles,“ ütles Taavi Kotka. „Teiseks – mina olen üks neist, kes sõidab iga päev Viimsist Ülemistesse kontorisse. Neid inimesi on siin 600-1000 vahel. Miks ma lähen Viimsist Ülemistele? Sest mul ei ole Viimsis pinda, mida rentida. Inimesed soovivad erilist, kallimat pinda – meil on ju vaade Tallinna lahele – kasutame selle ära. Kolmandaks, vald vajab tehnoloogiarikast ettevõtlust. Vald peaks juhtima seda, et see Viimsi valla territooriumil tegutsev ettevõtlus oleks keskmisest kõrgemat lisandväärtust pakkuv ja keskmisest kõrgemat palka maksev,“ rääkis Taavi Kotka.

„Kui mina oleksin teenindusettevõtja, siis ma siia, Viimsisse, ettevõtet ei looks – pool klientuurist sõidab hommikul minema ja tuleb alles õhtul tagasi,“ ütles Taavi Kotka. „Viimsi peaks olema midagi enamat kui Tallinna magala. Vallale tahaksime soovitada, et on vaja teha palju väikesi tarku otsuseid. Kõik suured õiged otsused baseeruvad väikestel tarkadel otsustel. Kui valla tulubaas suureneb, siis tekib ka vahendeid, et teha n-ö väikseid asju: tenniseväljakuid, väikseid sadamaid ja muud taolist.“

Hetkel kuum