Sirje Rank • 26. juuli 2017 kell 10:13

Venemaa hoiatab USAd sanktsioonide eest

Vladimir Putin ja Donald Trump juulis G20 riikide tippkohtumisel  Foto: Scanpix/Reuters

Venemaa hoiatas, et annab vastu, kui USA kehtestab Venemaale uued sanktsioonid väidetava sekkumise eest USA presidendivalimistesse, kirjutas Bloomberg.

Sellisel juhul ei jää ruumi suhete normaliseerimiseks, hoiatas Venemaa asevälisminister Sergei Rjabkov agentuuri Interfax vahendusel.

Lootusi suhete paranemisest jääb järjest vähemaks, kuna USA Kongressis valitsev Venemaa vastane konsensus muudab dialoogi võimatuks ja seda pikaks ajaks, ütles Venemaa parlamendi ülemkoja välisasjade komisjoni juht Konstantin Kossatšev. Venemaa peab ette valmistama vastusammud, mis oleksid Ameerikale kibedad.

Eelnõu, mis kehtestab Venemaale uued sanktsioonid ja piirab presidendi voli sanktsioonide leevendamisel, sai teisipäeval Esindajatekojas suure toetuse. Hääled jagunesid 419-3. Eelnõu vajab jõustumiseks veel ka Senati kinnitust ja presidendi allkirja.

Venemaa parlamendi ülemkoja saadik Alekse Puškov säutsus Twitteris, et küllap president Donald Trump eelnõu allkirjastab, kuna on Kongressi ja Venemaa vastase hüsteeria vang.

Eraldi säutsus märkis ta, et McDonalds pole Venemaal „püha lehm“ ja peab samuti järgima sanitaarnorme. Aastal 2014, kui USA kehtestas Venemaale Krimmi annekteerimise järel sanktsioonid, oli Venemaa suurim McDonald’si restoran kolm kuud kinni ja firma ülejäänud restoranides korraldati enam kui 250 sanitaartingimuste kontrolli.

Juulis Saksamaal toimunud G20 riikide tippkohtumisel kohtus Donald Trump Venemaa presidendi Vladimir Putiniga esimest korda silmast silma. Kohtumise järel ütles Putin, et talle jäi mulje, et Trump jäi nõusse tema väitega, et Venemaa ei sekkunud USA presidendivalimistesse. Trump säutsus kohtumise järel, et suhetes Venemaaga oleks aeg edasi liikuda.  

USA plaanitavad uued sanktsioonid Venemaa vastu pingestavad ka USA suhteid Euroopa Liiduga

Hetkel kuum