Äripäev • 2. august 2017 kell 7:44

Kaitseinvesteeringute keskusel juba 100 miljoni eest lepinguid

Relvamüük  Foto: Bloomberg

Tänavu jaanuaris tööd alustanud Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus sõlmis esimese kuue kuuga 180 hankelepingut kogumaksumusega 100 miljonit eurot.

Sõlmitud lepingutest kaalukaimad on jalaväe lahingumasinate CV-90 varuosade leping BAE Systems Hägglund ABga, mille hind on kokku üle 12 miljoni euro, jalaväe lahingumasinate laskemoona ost 11,4 miljoni euro eest Hollandi kaitsematerjalide administratsioonilt, lahingumasinate hooldus ja remont, mereväe miinijahtijate miinituvastussüsteemi SeaFox hooldus ja remont.

Hangete osakonna juhataja Priit Soosaar ütles pressiteate vahendusel, et lepingutele on eelnenud pikk ettevalmistus ja turu-uuringud ning panustanud on nii kaitseväe, kaitseministeeriumi kui ka kaitseinvesteeringute keskuse esindajad.

Juulis kuulutati välja automaattulirelvade ostu hange, eeldatava hinnaga kuni 75 miljonit eurot, milleks aastatel 2018–2021 hangitakse ligikaudu 11 000 automaattulirelva. Sõlmitav leping kestab aastani 2024 ning see võimaldab täiendavalt juurde hankida kuni 18 000 relva koos lisavarustusega.

Kõige olulisem sel aastal valmiv taristuobjekt on Tapa sõjaväelinnaku laiendus, mille kasarmute, toitlustuskompleksi ja toetusrajatiste ehituseks on esimesel poolaastal kulunud ligi 20 miljonit eurot. Linnaku laiendus valmib oktoobris, kokku maksab 16 hoonest koosnev laiendus 39 miljonit eurot.

Lähiajal avalikustatakse riigihangete registris soomusmanöövervõime toetusmasinate hange, kuhu oodatakse kõiki huvilisi osalema.

Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus alustas tööd selle aasta 1. jaanuaril. Keskus korraldab kaitseministeeriumi, kaitseväe ja teiste valitsemisala asutuste hankeid ning haldab kinnisvara.

Hetkel kuum