Märt Belkin • 4 august 2017

Luminori tulek jääb aasta lõppu

Loodava ühendpanga Luminor juht Erkki Raasuke.  Foto: Andres Haabu

DNB ja Nordea Balti üksuste Luminori nime kandvaks finantsgrupiks ühinemine saab teoks alles selle aasta viimases kvartalis.

Ühises juriidilises kehas uste avamine on üha edasi lükkunud. Pärast ühinemisplaanide avalikustamist mullu suvel viitasid pangad, et tehingu lõpuleviimine võiks jääda teise kvartalisse. Aprillis ütles aga DNB kommunikatsioonijuht, et asi lükkub kolmandasse kvartalisse. Nimelt andis Rootsi finantsinspektsioon Luminorile ühendpanga regionaalset olulisust arvestades täitmiseks lisajuhised.

"Luminorile valitud strateegiat uus planeeritav tähtaeg ei muuda. Küll aga annab uus tähtaeg meile võimaluse teha täiendavaid samme, et tagada klientidele sujuvat teenusepakkumist alates ühinemispäevast," ütles DNB Eesti üksuse turundus- ja kommunikatsioonijuht Hedwig Meidra toona.

Nüüd on aga selgeks saanud, et ühinemine viibib veelgi. „DNB ja Nordea Baltikumi äride ühendamine sõltub finantsjärelevalve- ja konkurentsiametite heakskiidust ja plaanitakse lõpule viia 2017. aasta neljandas kvartalis,“ teatas Nordea.

Uudised aga sellega ei piirdu – pangad andsid teada, kuidas hakkab ühinemine juriidiliselt välja nägema. Otsustati, et äritegevuse annavad Nordea ja DNB Balti harud ühendpangale üle mitmes osas ja kõikides Balti riikides korraga.

Eestis annab Nordea haru enda siinse äritegevuse üle DNB Pangale, mis omakorda nimetatakse ümber Luminor Bank ASiks. Nordea kinnitas, et klientide teenindamist äritegevuse üleandmise protsess ei mõjuta.

„Kõik jätkub nagu tavaliselt. Klientide kontod ja maksete töötlemine jäävad eraldi kummagi panga põhiinfosüsteemi, kuni need migreeritakse igas Balti riigis ühtsesse põhisüsteemi,“ kinnitas Nordea pressiteates.

Nordea ja DNB teatasid mullu suvel, et ühendavad Eestis, Lätis ja Leedus äritegevuse ning toovad Baltikumis turule iseseisva panga. Peakontor hakkab asuma Eestis. Ühendpanka hakkab juhtima varasem LHV juht Erkki Raasuke.

Hetkel kuum