Enim kallineb lendamine järgmisel aastal Ida-Euroopas

11. august 2017, 12:16
Airbus 350-100
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170811/NEWS/170819937/AR/0/AR-170819937.jpg

Majandus kasvab, kallimaks läheb nii lendamine kui ka majutus.

GBTA Foundation ja Carlson Wagonlit Travel koostasid järgmise aasta reisiteenuste globaalse hinnaprognoosi (2018 Global Travel Forecast), mille järgi on järgmisel aastal oodata reisiteenuste ligi neljaprotsendilist kallinemist.

Lennupiletite hind tõuseb prognoosi järgi järgmisel aastal üle kogu maalima 3,5 protsendi võrra. Euroopas on oodatav hinnatõus suurim, kusjuures Ida-Euroopas tõuseb hind 7,1 protsenti ja Lääne-Euroopas 5,5 protsenti. Ida-Euroopa hinnatõusu põhjusteks on vähene konkurents ja 2018. aasta jalgpalli MM Venemaal. Aasia ja Põhja-Ameerika suunal jääb hinnatõus paari protsendi piiresse.

Majutus kallineb järgmiseks aastaks 3,7 protsenti. Euroopas tõusevad hinnad enim: Ida-Euroopas 6,6 protsenti, Lääne Euroopas 6,3 protsenti ja Norras 14 protsenti. Aasias on kõikumised suured: Jaapanis on oodata hotellihindade odavnemist, Uus-Meremaale ennustatakse 9,8 protsendist tõusu. Tugev majanduskasv teatud Aasia regioonides on tinginud suurema nõudluse hotellikohtade järele Bangkokis, Pekingis, Shanghais ja Singapuris, mis omakorda toob kaasa hinnatõusu.

Takso, buss, rong kallinevad vaid 0,6 protsenti, mis on märkimisväärselt vähem kui ennustatav kolmeprotsendiline inflatsioon. Euroopas jääb hinnatase enam-vähem samaks, mis sel aastal. Rong on Euroopas oluliseks alternatiiviks lennutranspordile, eriti olukorras, kus lennujaamades turvakontrollile kuluv aeg järjest kasvab.

Hinnatõusu põhjustena toob raport esile ülemaailmne inflatsioon, nafta hindade tõus ja uutel turgudel valitsev ebakindlus. Raporti eesmärk on aidata ettevõtetel täpsemalt planeerida ärireisideks vajalikke vahendeid järgmise aasta eelarvetesse ja kavandada oma firma reisipoliitikaid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. August 2017, 12:16

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing