Pille Ivask • 1. oktoober 2017 kell 5:45

Kas sina eelistad maailma tippudega sama telefonitootjat?

Väidetavalt eelistab Venemaa president Vladimir Putin mobiiltelefoni mitte kasutada, sest see pole turvaline.  Foto: EPA

Microsofti asutaja ja maailma rikkaim inimene Bill Gates jõudis sel nädalal meediasse uudisega, et ta kasutab nüüd Androidi operatsioonisüsteemiga nutitelefoni.

Gates tõdes Fox Newsile, et vahetas oma eelmise nutitelefoni hiljaaegu välja ning see töötab Androidi operatsioonisüsteemil. Siiski ei täpsustanud Gates, missugust telefonitootjat ta eelistab. Kuna telefon jookseb Androidi pealt, siis ei ole kellelegi üllatus, et iPhone’i Gatesi taskust ei leia.

Mõnes mõttes pole ka üllatus, et Gates erinevalt paljudest teistest tippjuhtidest Apple’i toodangut ei kasuta. Gates ja Apple’i asutaja Steve Jobs olid kunagi suured rivaalid, samas ka head sõbrad. Gates ütles Fox Newsile antud intervjuus, et just Jobsi viimastel eluaastatel muutus nende suhe lähedasemaks ning neist said veelgi paremad sõbrad. Samas intervjuus nimetas Gates Jobsi ka geeniuseks.

Kui Gates läks üle Androidil töötavale seadmele, siis missugust nutitelefoni eelistavad tippjuhid ja maailma liidrid? Välismeedia andmeil on tulemused järgmised. 

Amazoni tegevjuht Jeff Bezos  Foto: EPA

Jeff Bezos. Amazoni juht Jeff Bezos on kasutanud erinevat marki nutitelefone. Aastal 2012 nähti teda BlackBerryt kasutamas, viimati aga oli Bezose näppude vahel Samsungi nutitelefon.

Elon Musk. Tesla juht Elon Musk on aastaid olnud truu iPhone’ile ning ta pole seda kunagi häbenenud ka välja näidata. Musk on intervjuudes mitmel puhul maininud iPhone’i või iPadi, mis annab alust eeldada, et tegu on Apple’i erinevate toodete austajaga.

Facebooki tegevjuht Mark Zuckerberg  Foto: Reuters/Scanpix

Mark Zuckerberg. Kuna Facebooki asutajal Zuckerbergil on Apple’i juhtidega hea läbisaamine, ei maksa imestada, et ta kasutab iPhone’i. Zuckerberg saab nutitelefoni ettevõttelt tasuta.

Larry Page. Google’i üks kaasasutajaid kasutab mõistagi Androidil töötavat seadet. Välismeedia vahendab, et ilmselt on tegu Google Nexusega.

Jimmy Wales. Wikipedia looja Jimmy Wales säutsus mõne aasta eest Twitteris, et kasutab Samsung Galaxy S5. Kuna see telefon on turul olnud juba pikalt, võib eeldada, et Wales on endale uuema seadme muretsenud. See annab aga alust arvata, et ehk on Wales jäänud truuks Samsungile või vähemasti Androidi operatsioonisüsteemile.

Evan Spiegel. Snapchati juht Evan Spiegel kasutab iPhone’i ning on sealjuures tuntud selle poolest, et ta ei kasuta oma telefoni kaitsmiseks spetsiaalset ümbrist või kaasi.

Donald Trump  Foto: Scanpix/Reuters

Donald Trump. Pea aasta tagasi USA presidendiks valitud Donald Trump kasutab iPhone’i. Enne seda kasutas Trump portaali The Verge andmeil Androidi operatsioonisüsteemil töötavat Samsungi seadet. Sealjuures on märkimisväärne, et ta sai kõvasti kriitikat selle eest, et ka viis päeva pärast presidendi ametisse vannutamist jätkas ta oma endise telefoni kasutamist. Viimane oli aga ekspertide sõnul oli suurte turvariskidega ning sellele viitasid nii mitmed Kongressi liikmed kui ka senaatorid.

Hillary Clinton. USA endine välisminister ja esileedi Hillary Clinton on tuntud selle poolest, et ta kasutab BlackBerry seadmeid.

Vladimir Putin. Venemaa president Vladimir Putin on küll korduvalt väitnud, et eelistab telefoni selle turvariskide tõttu mitte kasutada, ent väljaande Telegraph andmeil on ta kasutanud Androidil töötavat seadet Glonass 945. Telefon anti välja aastal 2011, ent õige pea otsustati selle tootmine peatada, kuna müüginumbrid olid enam kui tagasihoidlikud. Mõningail andmeil on Putin liitunud iPhone’i kasutajate perega.

Angela Merkel. Aastaid tagasi eelistasid paljud maailma tipud BlackBerry seadmeid just selle brändi seadmete turvalisuse pärast. Kui paljud neist on vahetanud oma BlackBerryd iPhone’ide vastu, siis teadaolevalt on äsja Eestis digikohtumisel käinud Saksa liidukantsler Angela Merkel endiselt BlackBerry-usku, kirjutab Saksa väljaanne Handelsblatt.

Foto: EPA

Emmanuel Macron. Pärast seda, kui Emmanuel Macron sai ametlikult Prantsusmaa presidendiks, postitas mees endast Twitterisse ametliku foto. Lisaks Macronile ja Prantsusmaa ja Euroopa Liidu lipule hakkab fotol silma ka see, et president kasutab kahte telefoni, mis mõlemad on portaali The Verge andmeil iPhone’id.

Hetkel kuum