Äripäev • 19. oktoober 2017 kell 8:54

Pelmeenikuningas läks pankrotti

Kohus kuulutas välja UVICi omaniku Aleksandr Musarovi pankroti.  Foto: Andras Kralla

Harju maakohus kuulutas eelmisel nädalal välja toidutootja UVIC omaniku Aleksandr Musarovi eraisiku pankroti. Äripäev kirjutas augustis, et UVIC on saneerimisel ning ettevõtte aktsiad lähevad enampakkumisele.

Musarovi pankroti kuulutas kohus välja eelmisel reedel ning esimene võlausaldajate koosolek toimub juba 31. oktoobril. Nõuded Musarovi vastu tuleb esitada hiljemalt kahe kuu jooksul.

Augustis nentis miljoni euroni ulatuva maksuvõlaga UVICu omanik Musarov Äripäevale, et firmal on muresid. Liha-, pelmeenide ja valmistoidu tootjale andis põntsu Venemaa osaliselt kehtestatud impordikeeld toiduainetele.

"See on üks probleemidest, mis ei ole meile just abiks olnud," kommenteeris Musarov ja lisas, maksuametiga on nad teinud maksegraafiku. Saneerimisavalduse esitas UVIC kohtule ise.

Saneerimisnõustaja ei avaldanud Äripäevale võlausaldajate nõuete ega võlgade suurust, kuid teada on, et riigile võlgneb UVIC veidi üle miljoni euro. Kopsaka summa on firma võlgu ka pangale.

Läinud majandusaasta aruannet ei ole UVIC esitanud. Aastal 2015 teenis ettevõte müügitulu 12,1 miljonit eurot, kasum jäi 1,3 miljoni euro juurde. Kontsern investeeris 2015. aastal põhivarasse 1,17 miljonit eurot, suurimaks investeeringuks oli uue laohoone ehitamine. Kontserni põhiturud on Eesti, Läti ja Leedu.

Eelmisel aastal investeeris Musarov Venemaale 8 miljonit eurot, et rajada Novgorodi toidutööstus. Paraku sai UVIC hoobi Venemaa impordikeelust, mis keelas ekspordi Euroopa Liidust.

Hetkel kuum