Mait Kraun • 7. november 2017 kell 10:30

Hulgimüüja kasvatas kasumit 60 protsenti

Kalkulaator  Foto: Julia-Maria Linna

Hulgikaubandusfirma Kintar Trading kasvatas müügitulu ja teenis üle poole miljoni euro kasumit.

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et hulgikaubandusega tegeleva Kintar Trading OÜ müügitulu kasvas mullu 15 protsenti, 5,80 miljoni euroni. Ärikasum suurenes 64 protsenti, 512 729 euroni (võrreldes eelneva aastaga).

Mullu töötas ettevõttes keskmiselt 12 inimest (sama palju kui aasta varem). Käive töötaja kohta suurenes 15 protsenti, 483 696 euroni. Keskmine brutotasu tõusis 11 protsenti, 1249 euroni kuus.

Ettevõtte juhtkond kirjutas tegevusaruandes, et Kintar Tradingule avaldasid 2016. aastal olulist mõju kaks asjaolu: üldine majanduskasv Baltikumi ehitus- ja tootmissektoris ja uute klientide leidmine olemasolevatel turgudel.

Unknown body type: x-im/content-part infopank

Müügitulust moodustas mullu 58 protsenti müük Eestisse ja 42 protsenti teistesse ELi riikidesse. Majandustulemusi rohkem ei kommenteeritud.

„Kintar Tradingu põhieesmärgiks järgmisel majandusaastal on isikukaitsevahendite sortimendi suurendamine ja uute klientide kaudu ettevõtte turupositsiooni säilitamine, laiendamine ja kindlustamine,“ kirjutas firma tegevusaruandes.

Ettevõtte ainuomanik on Roland Pärn. Eelmisel ja üle-eelmisel aastal firmast dividende ei võetud.

Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega Äripäeva infopangas

Hetkel kuum