Mait Kraun • 8. november 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Kosmeetikafirma kasum kahanes 40 protsenti

Huulepulk. Pilt on illustratiivne.  Foto: EPA

Kosmeetikat ja olmekeemiat müüv Laminto kasvatas käivet ja teenis üle veerandi miljoni kasumit. Ettevõte teatas, et tegevuskeskkonna üldine areng on positiivne.

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et kosmeetika ja tualetitarvete jaemüügiga tegeleva Laminto OÜ müügitulu kasvas mullu 7 protsenti, 5,76 miljoni euroni. Ärikasum langes 41 protsenti, 256 002 euroni.

Mullu töötas ettevõttes keskmiselt 144 inimest (7 töötajat rohkem kui aasta varem). Käive töötaja kohta kasvas 2 protsenti, 39 982 euroni. Keskmine brutotasu tõusis 8 protsenti, 637 euroni kuus.

Unknown body type: x-im/content-part infopank

„Laminto majandustegevust iseloomustas 2016. aastal realisatsioonimahu stabiliseerumine. Tähelepanu pöörati eelkõige äritegevuse kindlustamisele turgudel,“ kirjutas ettevõte oma tegevusaruandes.

„Tegevuskeskkonna üldine areng on alates 2015. aastast muutunud paremuse suunas, mis keskmises ja pikas perspektiivis mõjutavad finantstulemusi positiivselt.“

Ettevõtte omanikud on Julia Svintitskaja ja Jüri Svintitski (kummalgi 50 protsenti). Eelmisel ja üle-eelmisel aastal firmast dividende ei võetud.

Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega Äripäeva infopangas

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt