• Jaga lugu:

  Video: aasta edukaimad ärimehed

  Äripäev valis aasta ärimeesteks ASi Cleveron osanikud ja eestvedajad Arno Küti ja Peep Kulla.

  Äripäeva aasta ärimeesteks valitud äritandemi Arno Küti ja Peep Kulla ettevõtete areng – laua-tabureti tootmisest kõrgtehnoloogilise pakirobotini – on olnud üks pidev probleemide lahendamine. Vaata videost, kuidas 15 aastat koos töötanud tiim toimib.

  Loe aasta ärimeeste ärist pikemalt siit.

   

  "Tõelised Eesti mehed"
  Cleveroni pikaaegne investor Ivar Siimar kiidab, et Arno Kütt ja Peep Kuld on nagu tõelised Eesti mehed.
  “Kui me 2008. aastal nende partneriks saime, oli neil üks pakiautomaadi prototüüp. Rahasüsti oleme teinud vaid korra ja rohkem pole pidanud sentigi sisse panema,” rääkis ta.
  Siimari sõnul on Cleveronil olnud häid ja halbu aegu, praegu paistab, et on väga hea aeg. “Viimased kolm aastat on näidanud, kui kiiresti on ostud liikunud poeletilt­ interneti­poodidesse. Seega on neil paku tabamisega hästi läinud,” ütles ta.
  Siimar ütles, et Sibo Invest on idufirmadesse investeerinud aastaid ja sageli läheb projekt luhta puuduliku meeskonnavaimu pärast. Cleveroni eestvedajad Arno Kütt ja Peep Kuld on tema hinnangul suutnud meeskonda häid inimesi juurde leida ja ette­võtet kasvatada.
  Siimari sõnul on Kütt ja Kuld tõelised eesti mehed. “Maamehed ja töömehed,” iseloomustas ta. “Samas on nad piisavalt erinevad, Arno on ideede generaator ja Peep üritab ideid pakkida nii, et see kõigile arusaadav oleks. Meie jaoks on tegelikult kangelasi kolm, lisaks Arnole ja Peebule ka Cleveroni ekspordi­direktor Indrek Oolup. Indrek on samuti teinud väga tubli tööd, ent on pjedestaalilt välja jäänud. Ma arvan, et teda võiks ka esile tuua,” märkis Siimar.
  Siimar avaldas heameelt, et Kütt ja Kuld on Viljandi patrioodid. “On oluline, et innovatsioon ja põnevad töökohad ei teki ­ainult Tallinna. Ma arvan, et nad on oma ettevõtmisega andnud Viljandile täiesti uue hingamise ja võib-olla inimestele tunde, et kõik on võimalik,” lausus ta.
   
  "Heatahtlikud ja elujaatavad"
  Viljandi Paalalinna kooli kehalise kasvatuse õpetaja Sulev Viies mäletab Arno Kütti ja Peep Kulda siiamaani väga hästi.
  “Arno ja Peebu näod ja olek on mul alati olnud silme ees. Nad olid heatahtlikud ja elujaatavad poisid, mõlemad tegelesid ­kergejõustikuga ja mängisid korralikult korvpalli,” meenutab Viies. Tema sõnul oli Kütt visionäär juba kooli ajal, ta ei olnud teistega kaasa mineja, pigem oli eestvedaja.­ Näiteks kui oli mingiks võistluseks vaja­ klassivõistkonda kokku panna, oli Arno üks eestvedaja,” rääkis Viies. Peep oli tema sõnul samuti aktiivne poiss. “Aga tema oli rohkem killumeister, ta oskas peenikest nalja teha,” ütles ta.
  Foto: Andras Kralla
  Kuldne poiss igas valdkonnas
  “Peebule tuli kõik nii kergelt, tema pere­konnanimi tundus justkui olevat määranud tema saatuse,” iseloomustab klassivend, ­teleprodutsent Teet Margna.
  Margna sõnul oli Peep Kuld kooli ajal popp. Ta oli lahtise peaga, andekas ja aktiivne õpilane, kes esindas kooli olümpiaadidel, ja kelle pealt kõik tema pinginaabrid püüdsid kontrolltöö ajal maha kirjutada. “Seejuures polnud ta vaikne nohik, vaid hea huumorisoonega, vahel ka reegleid rikkuv, hasartne noor,” ütles Margna.
  Samavõrd hea kui õpingutes oli Peep ka noorsportlasena. “Käisime koos kergejõustikutrennis, kus Peebu põhialad olid kettaheide ja teivashüpe. Võistlussarjas “TV 10 olümpiastarti” võistles ta sageli vabariiklikul tasemel ja pakkus mingil hetkel konkurentsi isegi Erki Noolele. Tal tuli kõik nii kergelt, tema perekonnanimi tundus justkui olevat määranud tema saatuse,” rääkis Margna. Samas ei mäleta ta, et Kuld oleks juba kooli ajal äri ajanud.
  Margna on Cleveroni väikeinvestor. (Margna on üks investoritest, kelle investeering on vormistatud laenuna, millega kaasneb õigus konverteerida laen Cleveroni aktsiateks – toim).
   
  "Oma visioonis kindel"
  “Arno kuulub nende inimeste hulka, kellel on julgust teha midagi sellist, mida siiamaani olemas pole,” ütleb klassivend, hüdro­silindreid tootva ASi BHC tehase juht Madis Agur.
  Agur meenutab, et Arno Kütt, tema ja veel üks sõber asutasid 1990. aastate alguses mööblifirma Eerung. Mingi aja pärast tulid firmasse välisinvestorid Rootsist ja kuna soovid ei läinud kokku, müüsid kõik kolm osaluse ära. “Arno nägi ette, et läbi interneti on võimalik kaupu müüa ning plaanis hakata internetipoega tegelema. ­Arno kuulub nende inimeste hulka, kellel on julgust teha midagi sellist, mida siiamaani olemas pole. Ma tunnistan, et püüan küll olla innovaatiline ja edasipürgiv, aga mingid sammud jätan astumata. Ma pigem jään turvalisse tsooni, kui et panen kõik panused ühele kaardile. Sõnaga, mul ei jätkunud julgust investeerida veebipoodi, asutasime sõbraga järgmise mööblitootmise firma,” meenutas ta.
  Nii sai Arno Kütt kompanjoniks koolivenna Peebu. “Ega neil veebipoega algul eriti hästi ei läinud, sest see oli ju võõras teema nende jaoks. Aga mingil hetkel said jalad alla ja tänase päevani toimetab ON24 väga edukalt. Mul on siiralt hea meel, et neil läheb hästi nii ON24 kui ka Cleveroniga,” ütles Agur.
  “Mäletan, kuidas me ükskord Eerungi esimestel tegutsemisaastatel sattusime lõunalauas rääkima oma unistustest. Arno üks unistus oli see, et ta saaks lennata helikopteriga sealt, kus ta tahab, ja maanduda sinna, kuhu tahab. Täna ta nii teebki!”
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Robert Sarv: palun terve inimese passi
Sportlikud, terved ja karsked inimesed on koroonapandeemia ajal pandud ebamõistliku ja -inimliku surve alla, kirjutab Emerald Legali vandeadvokaat Robert Sarv.
Sportlikud, terved ja karsked inimesed on koroonapandeemia ajal pandud ebamõistliku ja -inimliku surve alla, kirjutab Emerald Legali vandeadvokaat Robert Sarv.
Soome toll otsib konfiskeeritud bitcoinidele müüjat
Soome toll kuulutas välja hanke edasimüüja leidmiseks konfiskeeritud bitcoinidele, mida tolli krüptorahakotti on praeguseks kogunenud juba kaks tuhat.
Soome toll kuulutas välja hanke edasimüüja leidmiseks konfiskeeritud bitcoinidele, mida tolli krüptorahakotti on praeguseks kogunenud juba kaks tuhat.
Soome sai täna kirja 765 koroonanakatumist
Meie naaberriigis Soomes tuvastati täna 765 koroonanakatumist, nakkus levib kiiresti aktiivsete noorte seas, kelle osakaal kasvab ka haiglapatsientide seas.
Meie naaberriigis Soomes tuvastati täna 765 koroonanakatumist, nakkus levib kiiresti aktiivsete noorte seas, kelle osakaal kasvab ka haiglapatsientide seas.
Kui kasv jätkub, siis augusti lõpus võib oodata 2000 nakatunut päevas
Üritustel osalevate inimeste arvu piiramiseta saame näha septembri keskpaigal juba kuni 2500 haigestunut päevas, kõlas terviseameti pressikonverentsil.
Üritustel osalevate inimeste arvu piiramiseta saame näha septembri keskpaigal juba kuni 2500 haigestunut päevas, kõlas terviseameti pressikonverentsil.