Kristjan Pruul • 29 detsember 2017
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Konkurentsiamet käsib Omnival kontoreid avada

Konkurentsiametile ei piisa pakiautomaatidest, mistõttu peab Eesti Post avama uusi postkontoreid.
Konkurentsiametile ei piisa pakiautomaatidest, mistõttu peab Eesti Post avama uusi postkontoreid.   Foto: Meeli Küttim

Eesti Postil on Tallinnas elanike kohta liiga vähe postkontoreid ning konkurentsiamet käskis postifirmal uuel aastal avada vähemalt viis uut postkontorit.

Universaalset postiteenust reguleeriv määrus nõuab, et igas linnas oleks vähemalt üks postkontor ning iga 20 000 elaniku kohta samuti üks. Tallinna linna elanikele postiteenuse pakkumiseks peaks riigile kuuluval Eesti Postil olema Tallinnas vähemalt 22 postkontorit, mitte 17 nagu praegu, selgus konkurentsiameti ettekirjutusest.

Eesti Post on küll möönnud, et postkontorite arv ei vasta Tallinnas seadusega nõutule, kuid leidis, et postiteenuse kasutajate käitumine on muutunud ning sama töö teevad ära pakiautomaadid. Konkurentsiamet sellest ei leebunud ning nõudis postifirmalt viie postkontori avamist.

Kolm postkontorit avab Eesti Post oma olemasolevatel pindadel, kus praegu postiteenust ei pakuta. Kaks postkontorit avatakse koostöös teiste ettevõtjatega ja omavalitsusega näiteks mõnes raamatukogus või teeninduskohas. Postifirma püüdis välja kaubelda ka pikemaid avamistähtaegu, sest näiteks Järve Keskuse postkontori avamiseks kulus enam kui kaks aastat. Kolm kontorit avatakse nüüd 1. aprilliks ja kaks 1. juuniks.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt