Ehitusmaa käibemaks muutub kohustuslikuks

03. aprill 2018, 09:34
Oktoobris muutub kohustuslikuks ehitusmaa ostu-müügi käibemaks.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20180403/NEWS/180409954/AR/0/AR-180409954.jpg

Alates oktoobrist muutub ehitusmaa ostu-müügitehingute käibemaksustamine kohustuslikuks. Seni oli käibemaksu lisamine vabatahtlik.

Et rohkem käibemaksu koguda, maksustatakse tulevikus käibemaksuga ka neid maatükke, mis on ehitamiseks kavandatud või mille kohta on esitatud ehitusteatis või mille sihtotstarve on elamu- või ärimaa, kirjutas portaal kinnisvarauudised.ee. Kehtiva korra kohaselt ehitamiseks mõeldud kinnisasja müüki käibemaksuga ei maksustata, välja arvatud juhud, mis on varasemas seaduses juba välja toodud.

Alates läinud aasta detsembrist menetletava seaduseelnõu lõplik sõnastus kõlab järgmiselt: “Ehitusmaana käsitletakse sellist kinnisasja tsiviilseadustiku üldosa seaduse tähenduses, millel ei asu ehitist, välja arvatud tehnovõrku või -rajatist, ja mis on projekteerimistingimuste, detailplaneeringu või riigi või kohaliku omavalitsuse eriplaneeringu kohaselt ehitamiseks kavandatud või mille kohta on esitatud ehitusteatis või mille katastriüksuse sihtotstarve on üle 50 protsendi elamumaa või ärimaa või need ühiselt.”

Lisaks ei kohaldata maksuvabastust kinnisasjale, mille oluline osa on ehitis ja mis võõrandatakse enne selle esmast kasutuselevõttu.

Seaduseelnõu kolmas lugemine on homme. Vastuvõtmisel jõustuvad käibemaksuseaduse muudatused vähem kui kuu aja pärast, 1. maist. Kinnisasjade käibemaksustamise muudatused jõustuvad 1. oktoobrist.

Loe lähemalt: kinnisvarauudised.ee.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. April 2018, 09:40

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing