Äripäev • 24. aprill 2018 kell 5:23

Swedbanki käive ja kasum Eestis kasvas

Swedbank  Foto: Erik Prozes

Kõrgemad tulud, väiksemad kulud aitasid Swedbanki kasumil Eestis kasvada.

„Näeme jätkuvalt kõrget majandusaktiivsust – ettevõtete laenuhuvi ei ole raugenud ja ka eraisikute kindlustunne püsib endiselt tugev. Seda näitab meie aastaga 7% ja viimase kvartaliga 1,4% kasvanud laenuportfell,” kommenteeris Swedbanki juht Eestis Robert Kitt teate vahendusel.

Veel märkis Kitt, et pank tegeleb aktiivselt värbamisega Tallinnast väljaspool. “Oleme endale seadnud eesmärgiks värvata rohkem inimesi väljaspool Tallinna ja Tartust on tänaseks saanud meie suuruselt teine üksus, kus töötab kokku 192 inimest,“ ütles ta.

Swedbank Eesti 2018. aasta esimese kvartali kasum ulatus 47 miljoni euroni, mis näitab 5,7 protsendilist kasvu võrreldes 2017. aasta esimese kvartaliga. Tulud kasvasid 4 protsenti. Puhas intressitulu suurenes 5,4 protsenti. Kasvu peamiseks põhjuseks oli suurem laenuportfell. Puhas teenustasutulu kasvas 4,9 protsenti, kuna tulud maksete töötlemiselt, väärtpaberite haldamiselt ja kaardimaksetelt kasvasid.

Laenumaht kasvas esimeses kvartalis 1,4 protsenti nii eraisikute kui ka ettevõtete laenude kasvu toel. Hoiuste maht kasvas 0,2 protsendi võrra. Eraisikute hoiused kasvasid, samas kui ettevõtete hoiused kahanesid.

Kogukulud langesid 2,6 protsenti peamiselt madalamate haldus- ja turunduskulude tõttu.

Hetkel kuum