Äripäev • 3 juuli 2018

Politsei tabas altkäemaksu võtnud Sõle spordikeskuse juhi otse teolt

Sõle spordikeskuse juhataja Toomas Ristlaan palus jalgpalliklubi Volta nõukogu esimehel ukse sulgeda ja end nagu kodus tunda, kui asus paberilehele kokkulepitud rahasummasid kirjutama. Altkäemaksu üleandmist filmis politsei, kirjutab Delfi.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart (vasakul) ja Sõle spordikeskuse juhataja Toomas Ristlaan.  Foto: Andras Kralla

Märtsis ja aprillis JK Volta nõukogu esimehelt Raimo Nõult 1100 eurot altkäemaksu võtnud Sõle spordikeskuse juhatajal Toomas Ristlaanel polnud aimugi, et 16. mail vastu võetud sularaha oli keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo töötajate poolt hoolikalt kokku loetud ja kuriteo matkimiseks Nõule usaldatud.

“Kartsin alguses sellest politseile rääkida, sest pelgasin, et ma ei saa seda tõestada, kuid lõpuks sain aru, et Toomasele (Ristlaan — toim) raha maksmisega panen enda ja klubi raskesse olukorda,” rääkis Nõu ülekuulamisel. Pealtkuulamisvahenditega varustatud JK Volta nõukogu esimees astus lepitud ajal Sõle spordikeskuses asuvasse Ristlaane kabinetti, kaasas kokkulepitud 1100 eurot, mille eest pidi vastutasuks sobivamaid trenni- ja rohkem saaliaegu ning samuti edaspidise sujuvama asjaajamise saama.

Loe pikemalt Delfist.

Tänavu 16. mail otsis keskkriminaalpolitsei läbi Tallinna Sõle spordikeskuse ja pidas menetlustoimingute läbiviimiseks kinni spordikeskuse juhi Toomas Ristlaane. Kahtlustuse järgi võttis Ristlaan spordikeskuse kliendilt korduvalt altkäemaksu selle eest, et viimane saaks endale sobivamaid sportimisaegu, nende eest oleks tasu soodsam ning asjaajamine sujuks kiiremini.

Sõle spordikeskus avati eelmise aasta lõpus, napilt enne viimast valimispäeva. Mullu oktoobris sattus keskus ka Äripäeva huviorbiiti, kuna selgus, et linna raha omastamises mullu süüdi mõistetud keskerakondlane Alar Nääme ja altkäemaksu võtmises süüdistatav Tallinna Sadama endine tippjuht Allan Kiil said mõlemad vastavatud spordikeskuses tööd.

Nääme asus tööle Sõle keskuse arendusjuhina ning Kiil oli areenimeister. Mõlemaid kutsus sinna meeste endi kinnitusel tööle Tallinna spordi- ja noorsooameti juht Rein Ilves.

Praeguseks juba ammu endist Tallinna spordi- ja noorsoojuhti Ilvest on aga pikka aega seostatud korruptsioonijuhtumitega. Hiljuti sai asi ka ametliku käigu: keskkriminaalpolitsei pidas Ilvese kinni ning endine spordijuht sai korruptsioonikahtlustuse.

Hetkel kuum