Andres Haabu • 4. juuli 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Itaalia korrakaitsjate uus töövahend

Itaalia politseid abistava sõjaväeüksuse, karabinjeeride varustus täienes sel suvel just nende jaoks valminud Jeep Wrangleri võrra, kirjutab The Drive.

Foto: Jeep

Korravalvurite uus motoriseeritud abiline hakkab veerema Romagna randadel patrullsõitudel ja see võimaldab kiiret sekkumist, kui tekib mõni kohalikke elanikke või turiste ohustav olukord.

Roomas korraldatud tseremoonial esitletud karabinjeerivärvides maastikuauto andis üksuse komandörile Giovanni Nistrile ja asekomandör Riccardo Amatole üle FCA tegevjuht Sergio Marchionne.

Sõiduk hakkab mõõtma Romagna Rivierat, täpsemalt umbes 30 kilomeetri pikkust Cattolica ja Bellaria vahelist rannalõiku, kus asuvad ka populaarsed kuurordid Rimini ja Riccione.

Wrangleril on 2,8liitrine turbodiiselmootor ja automaatne käigukast. Lisaks vastupidav Mopar One Pack maastikupakett, mis tähendab tavalisest kõrgemat keret, esimest juhtimisstabilisaatorit, 17tolliseid musti Performance Gladiatori valuvelgi ja eriti suuri 32tolliseid maastikurehve.

Loomulikult ei puudu autolt ka karabinjeeride varustus - sireenid ja vilkurid, kaks sauahoidjat, raadio ja isegi automaatrelva hoidik.

Peale uue Wrangleri on karabinjeeride teenistuses teisigi Fiati ja Chrysleri sõidukeid. Autotootja ja korrakaitsjad alustasid koostööd juba pärast teist maailmasõda, kui patrullimiseks võeti appi Alfa Romeo masinad.

Foto: Jeep
Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt