Kuidas läheb kohtu all oleva Vello Kunmani äridel?

Vello Kunman (keskel)  Foto: Andras Kralla
Äripäev • 20 august 2018

Edgar Savisaare kohtuprotsessiga seoses kurikuulsust kogunud suurärimees Vello Kunman ei võta ka tänavu enda Silikaat Grupist dividendi.

Mulluses Äripäeva Rikaste TOPis 28. positsioonile jõudnud Kunmanile ja ta perekonnale kuuluv Silikaat Grupp koondab hulka ärisid: põhifirma ise tegeleb ettevõtlusalase nõustamisega, tütarfirma Aatrium Sisustuskaubamaja müüb mööblit ja valgusteid, tütarfirma Aromare müüb parfümeeria- ja kosmeetikatooteid ning Silikaat Kinnisvara ja Lepa Keskus tegelevad kinnisvarahaldusega.

Kontserni käive oli mullu 9,5 miljonit eurot, mis oli samas kandis aasta varasema tasemega. Puhaskasumit tuli kokku üle 598 000 eurot, samas kui aasta varem oli näitaja 871 000 euro juures. Varade maht kasvas 9,3 miljoni pealt 10,1 miljoni peale, selle taga oli peamiselt pangakontodel oleva raha jäägi suurenemine umbes 540 000 euro võrra. Lühiajalised kohustised on suurenenud 245 000 euro võrra. Omakapitali kasvu annab suure panuse asjaolu, et ettevõte otsustas mulluse kasumi jaotamata jätta. Nii talitab Kunman ka tänavu ning ettevõttesse jääb tänavuseks 5,9 miljoni jagu jaotamata kasumit.

Silikaat Grupil oli mullu 74 töötajat palgakuluga 1,55 miljonit eurot, samas kui aasta varem oli 70 töötaja palgakulu 1,49 miljonit. Ühe töötaja kohta kuus keskmiselt on töötasu 1744 eurot.

Hetkel kuum