Aivar Hundimägi • 2. oktoober 2018 kell 3:00
Uudised
Ainult tellijale

Vaata, kes on Eesti rikkaimad naised

Meeli Leemann.  Foto: Karin Kaljuläte

Naisi on 500 jõukama ettevõtja hulgas 45, neist seitse on Äripäeva rikaste TOPis esmakordselt. Homme ilmuva edetabelis olevatel naistel on Äripäeva hinnangul vara kokku 770,7 miljonit eurot, edetabelis olevate meeste omanduses on vara kokku 12,3 miljardit eurot.

1. Tatjana Liksutova

Rahvusvahelise kontserni Transgroup Invest omanik koos Sergei Glinkaga. Mitmekümnest ettevõttest koosneva kontserni äritegevus toimub peamiselt Venemaal. Varem oli Tatjana Liksutova asemel Rikaste TOPis tema nüüdseks endine abikaasa Maksim Liksutov, kes tegi kiiret poliitkarjääri Moskvas ja kureerib Venemaa pealinna transpordikorraldust.

2. Kristi Veeber

Uustulnukana Äripäeva rikaste TOPis, sest selle aasta juulis liikus vahepeal advokaadibüroo kontol olnud Hajime OÜ 83,33% suurune osalus Kristi Veeberi nimele. 16,7% kuulub Janek Veebrile, kes on olnud ka varasematel aastatel Äripäeva rikaste TOPis kõrgel kohal. Hajime oli kuni eelmise aasta suveni ASi Giga omanik. Gigale kuulub 40% osalus tartlasi soojaga varustavas Fortum Tartus, kus partneriks soomlaste Fortum. Eelmise aasta suvest on aga Giga omanikuks Hollandi Antillidel registreeritud Stichting Administratiekantoor JKV. Äripäev on rikaste edetabelit koostades arvestanud, et Janek ja Kristi Veeber omavad endiselt kontrolli Giga üle.

3. Mari Tool

Toomas Tooli abikaasa. Viis aastat tagasi sai seni Toomas Toolile kuulunud Baltplasti omanikuks. Omab ka suurosalust börsifirmas Silvano.

4. Tiina Mõis

Hansapanga eduloo üks aluse panija, kes investeerib oma valdusfirma Genteel kaudu väärtpaberitesse.

5. Eve Toots

Eve Toots (endise nimega Eve Kirs) kuulub Astri ASi kaudu Tartu Lõunakeskuse, Narva Astri Keskuse ja Pärnu Keskuse omanike hulka. Eelmisel aastal avasid Astri omanikud renoveeritud Balti jaama turu.

6. Meeli Leeman

Koos abikaasa Urmas Leemaniga on lasterõivaid tootva Lenne omanikud. Ettevõte asutati 1991. aastal ning on tööandjaks 60 inimesele, kellest paljud on ettevõttes selle asutamisest alates. Tooteid valmistatakse klientide tellimuste alusel. 84% toodangust läheb Soome, Lätti, Leetu, Ukrainasse ja Venemaale.

7. Galina Ignatenko

ASi Eesti Mereagentuur omanik. Ettevõtte rajas Galina abikaasa Sergei Ignatenko.

8. Marie Vaino

Metsanduskontserni Sylvesteri looja Mati Polli tütar. Mati Polli jagas 2017. aasta lõpus 60% oma valdusfirma osalusest võrdselt laste Karla Polli, Aadu Polli ja Marie Vaino (end Polli) vahel.

9. Karin Nurmetalo

Iluuisutamistreener Karin Nurmetalo on logistikakontserni Baltic Maritime Logistics Group (BMLG) üks omanik.

10. Marju Kern

Omas valdusfirma Com Holding kaudu 26% suurust osalust telekomifirmas Starman. Ettevõtte varasem omanik oli Starmani üks rajajatest, 2014 kevadel manalateele läinud Peeter Kern. Com Holding müüs 2016. aastal 17,1 miljoni euroga Starmani aktsiad Elisale ning omandas samal ajal osaluse UAB-s Cgates Group. Mullu sügisel läks osa OÜ-le Com Holding kuulunud õigustest ja kohustustest üle Mari-Ly Kernile kuuluvale Lindemoor Invest OÜ-le ja Marju Kernile kuuluvale Bogfox OÜ. Com Holdingu varaks jäi osalus Cgates Groupis.

Marju Kernile kuulub Com Holdingust 85,02%, Mari-Ly Kernile 14,98%.

Hetkel kuum