Äripäev • 27. oktoober 2018 kell 15:15

Microsoft tüüris Amazonist ette

Microsoft suutis pärast poolt aastat taas tõusta maailma suuruselt teiseks ettevõtteks.   Foto: JUSTIN LANE, EPA

Sellel nädalal avaldatud kvartalitulemuste mõjul möödus Microsoft taas Amazonist ning võttis üle teise koha maailma väärtuslikemate firmade nimistus. Viimati oli Microsoft Amazonist rohkem väärt aasta esimeses pooles, kirjutab CNBC.

Kui Microsoft ületas oma tulemustega analüütikute ootusi – puhaskasum suurenes 34 protsenti ligi 9 miljardi dollarini ehk pea poolteist miljardit rohkem kui oodati –, siis Amazoni kasv jäi toppama. Teist kvartalit järjest suudeti küll näidata rekordilist kasumit, kuid varasem lennukas käibe kasv on aeglustumas. Vastutuult tekitasid tihedam konkurents pilveteenuste äris ning aeglaselt kasvav Whole Foodsi jaekett.

Amazoni aktsia langes reedel 7,8%-i ehk kaotades oma väärtusest 68,1 miljardit dollarit. Ettevõtte asutaja Jeff Bezos kaotas langusega 11 miljardit dollarit. Amazon on nüüd väärt umbes 803 miljardit dollarit, samas veel möödunud kuul jõudis ettevõte korraks triljoni dollari piiri juurde. Microsoft lõpetas samuti päeva miinuses, kuid sellest hoolimata suutis pärast aprilli esmakordselt mööduda Amazonist. Aktsia hind langes 1,8%-i, ettevõte on väärt umbes 821 miljardit dollarit.

Maailma väärtuslikum ettevõte on endiselt Apple, mis on väärt rohkem kui triljon dollarit. Apple peaks oma kvartalitulemused avaldama 1. novembril.

Hetkel kuum