Marge Väikenurm • 30 oktoober 2018

Sõõrumaad ärritas küsimus Ain Kaljuranna palkamise kohta

Ärimees Urmas Sõõrumaa ja Viimsi vallavanem Siim Kallas avasid eile Karulaugu spordikeskuse, mida hakkab juhtima altkäemaksu võtmises süüdistatav endine tippjuht Ain Kaljurand.  Foto: Liis Treimann

Ärimees Urmas Sõõrumaa ei soovinud rääkida, kuidas Tallinna Sadama eksjuht, korruptsioonisüüdistuse saanud Ain Kaljurand Viimsi uue spordikeskuse juhiks valiti.

"Las süüdistavad noh! Ega inimest... Tahate, lähme poome Ain Kaljuranna üles või?" ärritus Urmas Sõõrumaa Äripäevale antud intervjuus.

Eile avasid Eesti Olümpiakomitee president ja erainvestor Urmas Sõõrumaa ja Viimsi vallavanem Siim Kallas Viimsis Karulaugu spordikeskuse, mida juhib Ain Kaljurand.

Töö keskustes

Eelmise aasta oktoobris kirjutas Äripäev, kuidas teinegi Tallinna Sadama eksjuht on leidnud töö spordi valdkonnas: toona palgati värskelt avatud Sõle spordikeskusse tööle Allan Kiil.

Kiili ja Kaljuranda süüdistatakse suures ulatuses altkäemaksu võtmises Tallinna Sadama juhatuse liikmena. Süüdistuse järgi nõustusid Kiil ja Kaljurand võtma altkäemaksu mitmelt ettevõttelt, et nende lepingulised suhted Tallinna Sadamaga sujuksid võimalikult soodsalt.

Järgneb vestlus Urmas Sõõrumaaga.

Soovin küsida kommentaari seoses Ain Kaljurannaga.

Ei taha anda.

Miks?

Mulle ei istu selline lähenemine. Mina tegin 10 miljoni eurose investeeringu, panin kogu oma viimaste aastate teenitud raha praktiliselt sinna alla. Tegin inimeste jaoks spordikeskuse ja nüüd on ainuke tähtis asi kogu selle asja juures Ain Kaljurand. Ja kui seda küsib veel Äripäev… Siis ausalt öeldes helistage palun kuhugi mujale. On mõnda teist ärimeest ka, kes näiteks spordihoone alla raha paneb? Teate te mõnda?

Miks teile üllatusena tuleb, et esmalt küsitakse Ain Kaljuranna kohta?

Kui Õhtuleht küsiks, siis ma saan aru. Kui Äripäev küsib, siis eeldasin, et Äripäev küsib, palju see investeering maksma läheb ja millal ära tasub.

Samas olete nii suure investeeringu järel pannud spordikeskuse etteotsa inimese, keda süüdistatakse suures ulatuses altkäemaksu võtmises. Seetõttu küsimus tekibki.

Las süüdistavad noh! Ega inimest... Tahate, lähme poome Ain Kaljuranna üles või? Tahate osaleda selles või?

Lihtsalt tunnen huvi, miks tema valisite. Usun, et aimasite, et selline huvi võib tekkida.

Ma isegi ütlen seda, et mina ei ole antud juhul teda valinud, kuna ma olen spordikeskuse juhtimisest ausalt öeldes kaugel.

Aga oskate öelda, kuidas Ain Kaljurand spordikeskuse etteotsa sai?

Nii nagu ettevõtete etteotsa saadakse.

Ehk täpsustate?

Ausalt öeldes ma ei taha sel teemal teiega rääkida. Sobib see teile? Kui teil on midagi positiivset, midagi majandusest või ettevõtlusest, siis räägiksin teiega hea meelega. Kui lähete Õhtulehte tööle, siis räägiks ehk isegi Ain Kaljurannast. Aga kuna olete Äripäevast, soliidsest majandusväljaandest, siis räägiksin parem majandusteemadel, kui see võiks huvitav olla. Teine kord.

Hetkel kuum