Eliisa Matsalu • 11. november 2018 kell 4:00

Sven Mikser: avame ettevõtjatele uksi Abu Dhabis

Valitsus kiitis neljapäeval heaks eelnõu, mille kohaselt avab Eesti suursaatkonna Araabia Ühendemiraatide pealinnas Abu Dhabis. Välisminister Sven Mikseri sõnul on saatkonna avamisest kasu ka ettevõtjatel.

Välisminister Sven Mikser   Foto: Andras Kralla

Sotsiaaldemokraadist välisminister Sven Mikser rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et saatkonna avamiseks on ette nähtud 650 000 eurot ja valmis peaks see saama järgmise aasta lõpuks.

Saatkonda läheb tööle üks diplomaat ja üks suursaadik Eestist ning kaks töötajat kavatsetakse palgata kohapeal.

Mikseri sõnul on Araabia Ühendemiraadid ja Araabia poolsaar laiemalt Eestile majanduslikult oluline piirkond. Riigi kohalolu regioonis aitab tema sõnul avada ka mõne vajaliku ukse ja aitab asju ajada.

Mikser tõi välja, et Araabia Ühendemiraadid on olnud ja on ka edaspidi majandussidemete sõlmpunkt Aasia ja Aafrika vahel.

Eesti Vabariigi ja Araabia Ühendemiraatide diplomaatilised suhted sõlmiti 28. märtsil 2006. aastal. Saatkond on kavas avada 2019. aastal. Vahendid saatkonna avamiseks on ette nähtud valitsuse 26. aprillil 2018 heakskiidetud riigi eelarvestrateegias 2019–2022.

Kuula Mikseri selgitusi, kuidas saatkond Abu Dhabis Eesti ettevõtjatele ja ka elanikele kasu toob, Äripäeva raadio hommikuprogrammist alates 48.35.

Hetkel kuum