Äripäev • 9. november 2018
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale
Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Maris Lauri ütles Äripäeva raadios, et varsti võidakse kaks pensionisammast ühendada.
Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Maris Lauri ütles Äripäeva raadios, et varsti võidakse kaks pensionisammast ühendada.  Foto: Andras Kralla

Tulekul on kahe pensionisamba ühinemine

Peatselt motiveeritakse inimesi ise teise sambasse juurde maksma, ehk toimuks teise ja kolmanda samba ühinemine, avaldasid lootust Äripäeva raadio saates "Fookuses on kindlustus" esinenud poliitikud.

"Oleme teinud ettepaneku, et teise sambasse võiks motiveerida inimesi vabatahtlikult lisaks panustama. Teatud mõttes toimuks teise ja kolmanda samba segamine," lausus riigikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Maris Lauri.

Tema sõnul ei välista nad perspektiivis, et riik suunaks rohkem teise sambasse, kuid "peame arvestama, siis võtame kusagilt raha ära".

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Jevgeni Ossinovski oli nõus, et teise sambasse võiks täiendavalt vabatahtlikult panustada. "Seni on fondid ise olnud selle vastu, tahtes teist ja kolmandat sammast lahus hoida. Nüüd on nad kõikide erakondade juurde tulnud, et see oleks mõistlik mõte, ja arvan, et see tehakse ka järgmises parlamendis ära," ütles Ossinovski.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt