Äripäev • 30 november 2018
Luuvi juhatuse liige Jüri Paltser (vasakul) loodab koos Tradehouse'i partneri Avo Kivimaaga võtta ette Põhjamaade eksportturud.  Foto: Luuv

Tradehouse ostis osaluse kosmeetikatootjas

Novembris omandas Eesti ilutoodete müüja Tradehouse osaluse looduskosmeetika tootmisettevõttes Luuv.

Tradehouse'i asutaja Avo Kivimaa ütles pressiteates, et nad on juba pikemat aega mõelnud oma tootmise alustamise peale, aga pole olnud sobivat võimalust. Kuna Luuv arendab ise oma tootmist ja omab ka tootmisüksust, siis otsustati sellesse valdkonda siseneda.

Luuvi teatel laiendatakse esialgsete plaanide kohaselt tootmisvõimalusi ning jätkatakse omatoodete arendusega. Kui seni on tootearendus olnud nii-öelda majasisene, siis nüüd püütakse lisaks kaasata Eesti ülikoole, kellega on tehtud ka esimesed eelkokkulepped.

Luuv lisas, et oodata on nii müügivõrgu kui ka tootevaliku laienemist juba 2019. aasta kevadel – sihikule võetakse nii Põhjamaade eksportturud kui ka Euroopa vallutamine.

2002. aastal asutatud Tradehouse'i mullune käive oli 10 miljonit eurot, 2018. aasta prognoos on 14 miljonit eurot, ettevõte annab tööd 110 töötajale.

Luuv on loodud 2017. aasta kevadel ning toodab ja turustab looduskosmeetikat nagu šampoonid, palsamid, dušigeelid, kehakreemid, niisutavad kehaõlid ja isepruunistavad kuivõlid.

Hetkel kuum