Äripäev • 6. veebruar
Jaga lugu:

Meelis Luht lahkub Tartu ülikooli kantsleri ametist

Tartu ülikoolis vabaneb kantsleri ametikoht  Foto: Postimees/Scanpix

Sotsiaaldemokraatide ridades kandideeriv Tartu ülikooli kantsler Meelis Luht otsustas valimiste järel kantsleri ametikohalt lahkuda, ülikool kuulutab ametikoha täitmiseks välja konkursi.

„Olen kogu elu olnud ühiskondlikult aktiivne ning tunnen jõudu ja tahtmist esindada tartlaste ja ülikooli huve Riigikogus,“ selgitas Luht ülikooli teate vahendusel ametist lahkumise põhjuseid. „Ülikoolis on hulk tarku ja häid inimesi, kellelt olen väga palju õppinud, ning ma võtan kogu selle teadmise endaga kaasa. Kuulan hea meelega kõikide ettepanekuid, kuidas ülikooli elu riigi tasandil paremaks muuta," lisas ta.

Ülikool kuulutab uue kantsleri leidmiseks välja konkursi. Konkursitulemuste selgumiseni täidab kantsleri kohuseid haldus- ja majandustegevuse nõunik Kristina Vallimäe.

Meelis Luht asus kantsleri ametisse 2017. aasta augustis. Oma ametiaja jooksul panustas ta Tartu Ülikooli raamatukogu remondi lõpuleviimisse, Ujula tänava õppe- ja spordihoone valmimisse ning Tartu Ülikooli Delta keskuse ehituse alustamisse.

Luhti viimane tööpäev ülikoolis on 3. märtsil.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum