Äripäeva eriprojektide toimetus • 16. veebruar 2019 kell 10:15

2019. aasta alguse soodsate kauglendude ülevaade

Soodsate kauglendude jahtijaile algas 2019. aasta tõelise tulevärgiga: jaanuari esimese nädala jooksul sai vähem kui 300 euro eest edasi-tagasi lennata Tallinnast viite sihtkohta võõral mandril.

Juba 2019. aasta esimese päeva hommikul võisid informeeritud reisihuvilised osta 209euroseid otselennu pileteid Dubaisse väljalennuga 3. jaanuaril. Mõni nädal hiljem pakkus Aurinko samu tšarterlennu pileteid jaanuari viimaseks nädalaks lausa 199euroga. Muide, päevane õhutemperatuur Dubais võib jaanuaris tõusta 24–27 kraadini ning merevesi on 22 kraadi soe, seega kontrast Eestiga missugune.

Aasta teisel päeval alustas soodusmüüki SAS, pakkudes eestlastele pileteid New Yorki uskumatuna tunduva 197 euroga, San Francisco ja Chicago olid vaid veidi kallimad. Lennata said piletiostjad vahemikus märtsist oktoobrini, sealhulgas augusti keskel või lõpus ning ka oktoobri koolivaheajal. Mõne päeva järel see kampaania lõppes, ent kuu viimasel päeval tulid SASi odavad piletid New Yorki taas müüki.

5. jaanuaril püüdis soodsate kauglendude veebisait Traffel.com kinni Turkish Airlinesi diili Tallinn-Nairobi 284 euroga. Kuupäevade valik oli erakordselt lai: ekvaatorist veidi allpool asuvasse Keenia pealinna võis lennata jaanuarist oktoobrini. Kuu keskel pakkus KLM ootamatult pileteid Philadelphiasse Ameerika Ühendriikidesse vaid 264 euroga, lennata sai vahemikus jaanuarist maini.

Vahepeal see soodushind kadus, ent ilmus kuu viimasel nädalal taas välja, siis olid lisandunud ka piletid perioodiks oktoober–detsember. KLMi diilile reageeris kiirelt Finnair, mis koostöös British Airwaysiga lõi samuti Philadelphia-piletite hinnad mõneks päevaks alla. Lisaks lendudele Tallinnast kehtis 299eurone soodushind ka algusega Tartust. Muuseas, nii KLMi ja Finnairi lennud Philadelphiasse kui ka SASi piletid mitmesse sihtkohta USAs olid jaanuaris saadaval ka algusega Riiast ja Helsingist.

Ja kui Tallinnast pakuti ülalmainitud tšarterlennu pileteid Dubaisse, siis soomlased said jaanuaris valida mitme soodsa sihtkoha vahel. Mauritiuse saarele India ookeanis või Krabisse Taimaal sai Helsingist otselennuga 295 euroga, Phuketisse 210 euroga ning Lääne-Aafrika ranniku lähedail asuvaile Roheneemesaartele lausa 136 euroga. Kõigi nende TUI Airwaysi lendude reisikuupäevad olid jaanuaris või veebruaris.

Los Angelese öine aerofoto.  Foto: Sterling Davis on Unsplash.com

Kommentaar: Lendasime inglite linna

Transpordifirma Kühne + Nagel IT-keskuse juht Mart Ambur

Olen Traffeli vihje eest ostnud vähemalt kaks korda pileti omale ja abikaasale ookeanitagusesse sihtkohta. Näiteks võin tuua pileti ca 260 euro eest Tallinn–Los Angeles–Tallinn vahepeatustega Helsingis ja Londonis (Finnair koostöös British Airwaysiga). Kaks vahepeatust on küll veidi ebamugavad ja tagasi tulles pidime öö veetma Helsingi lennujaama lähedal hotellis (mille broneerisime eraldi), kuid hind on siiski seda väärt, isegi kui lisada lennupiletite hinnale 40 eurot hotelli eest.

LAs veetsime kokku pea kolm nädalat ning kuna olime nii odavalt kohale saanud, lendasime selle aja sees veel LA-Seattle-LA, et käia sõpradel Vancouveri saarel külas. See edasi-tagasi lend Alaska Airlinesiga maksis vaid 115 USA dollarit, mis on samuti väga hea hind. Eriti kui arvestada, et selle me broneerisime vaid mõni nädal enne väljalendu.

Kommentaar: Annab inspiratsiooni uusi reisisihtkohti listi panna

Koolitaja, ettevõtja ja eksportöör Jakob Saks

Minu jaoks on Traffeli kõige suurem väärtus inspiratsioonis. Jälgin igat meili, mis tuleb, ja vaatan üle sihtkohad. Mõned kohad on sellised, millest pole kuulnudki. Seda põnevam on neid siis guugeldada ja avastada uusi huvitavaid paiku, mille võib oma unistuste listi panna. Teine väärtus on info parimate hindadega portaalidest, kust siis otsin vajadusel soodsamaid diile.

Aga keerukamate reiside puhul eelistan siiski kasutada kodumaist reisibürood, kellel on 24h tugi ootamatuteks üllatusteks, kui asjaolud peaksid päris kiiva kiskuma. Olen saanud abi ükskõik kus maailmaotsas ma ka ei viibiks.

TASUB TEADA!

2019. aasta jaanuaris müüdud

Soodsaimad edasi-tagasi lennud algusega Tallinnast

New York (USA) 197 eurot

Dubai (AÜE) 199 eurot

San Francisco (USA) 209 eurot

Chicago (USA) 237 eurot

Abu Dhabi (AÜE) 257 eurot

Soodsaimad edasi-tagasi lennud algusega Riiast

New York (USA) 225 eurot

Abu Dhabi (AÜE) 225 eurot

San Francisco (USA) 254 eurot

Philadelphia (USA) 260 eurot

Chicago (USA) 270 eurot

Soodsaimad edasi-tagasi lennud algusega Helsingist

Boa Vista (Roheneemesaared) 136 eurot

Phuket (Tai) 210 eurot

Toronto (Kanada) 214 eurot

Philadelphia (USA) 234 eurot

New York (USA) 251 eurot

Allikas: traffel.com

Hetkel kuum