Rivo Sarapik • 24 aprill 2019
Uudised
Ainult tellijale

Hekotek võttis sihikule 45miljonilise käibe

Hekoteki omanik Heiki Einpaul.  Foto: Andras Kralla

Mullu kasvas masinatööstusettevõtte Hekotek käive 45 miljoni euroni ja sama taset sihib ettevõte ka tänavu, kirjutas tööstusuudised.ee.

“Praegu on tellimuste pagas suur ja sellele aastale vaatame optimistlikult. Oleme peaaegu aasta lõpuni ennast kindlustanud,” kommenteeris hiljuti Äripäeva raadio hommikuprogrammis Hekoteki omanik ja juht Heiki Einpaul ettevõtte tulemusi ja tulevikuplaane. Järgneb intervjuu Heiki Einpauliga.

Kui suur kasv on Hekotekil eelmise aasta sama ajaga võrreldes?

Me plaanime, et meie käive on samasugune, nagu oli 2018. aastal.

Masina- ja metallitööstuse valdkonnas kasvas käive keskmiselt 8%. Kui palju teil eelmisel aastal käive kasvas?

Hekoteki rekordkäive oli 2015. aastal – 56 miljonit – ja tunnistame, et seda oli meie meeskonna jaoks liiga palju. Eelmisel aastal oli meie käive 45 miljonit ja üle-eelmisel aastal 32 miljonit.

Projektiäris on see väga normaalne, et aastad pole vennad – mõni aasta on rohkem, mõni aasta vähem. Sellel aastal loodame taas 45 miljoni kanti jõuda.

Töötajate arv masina- ja metallitööstuse valdkonnas eelmisel aastal praktliselt ei muutunud – kuidas teie ettevõttes oli?

Täpselt sama lugu, töötajaid ei ole kuskilt väga palju juurde võtta. Töötajate arvu suurendamine pole nagu eesmärk ka. Ilmselt tuleb suurendada efektiivsust ja teisalt siis võib-olla töötajad peavad rohkem pingutama, et mahuga hakkama saada.

Loe pikemalt tööstusuudised.ee.

Hetkel kuum