Hubert Hirve salajased kirjad vanglast: “Kui see leitakse, tuleb ilge jama!”

Suhtluspiirangu tõttu poleks vahistatud Hubert Hirv tohtinud kirju saata.  Foto: Erik Tikan / Postimees / Scanpix

Kuritegeliku ühenduse juhtimises süüdistuse saanud hotelli- ja restoraniärimees Hubert Hirv pidas vanglas keelatud kirjavahetust ning juhtis sedasi prokuratuuri hinnangul varjatult ühendust edasi. Salajasi kirju vahendas tuntud vandeadvokaat Sven Sillar.

“Katastroof, olete kuu-kahega pankrotis! Kuidas te seda küll enne ei näinud? Mida loodate? Miks ei vähendanud kohe kulusid, kui käskisin?”

“Palu Viktorit (advokaat Viktor Särgava – toim), hüpaku nahast välja. Tehku, mis võimalik. Käigu koos advokaatidega kohtuniku jutul, et saaksin vabaks kuni kohtuni. Sunni Viktorit! Ta teab, mis teha, aga ei julge. Sunni!”

“Ma ei tea, paha hakkab! T müügu porolooniseadmed ja lõikepingid maha. Raha andku laenuna firmasse. Venelastega võtku ühendust, pakkugu võla katteks (300 000) mingeid seadmeid ja porolooni, et nad vait jääksid!”

“Siis võime meie angaari teha tühjaks. Tõsta meie asjad kolmandasse angaari!”

“Me ei tohi hoida palgal Moonikat ja poiste naisi. See ongi grupeeringu tunnus, saad vist aru.”

Selliseid käsitsi kirjutatud nõudvaid sõnumeid saatis üheks allilma liidriks nimetud Huber Hirv juba vahistatuna oma abikaasale ja tütrele. Suhtluspiirangu tõttu poleks Hirv tohtinud nendega üldse suhelda. Teistviisi olid tema kontrolli all olnud ettevõtete juhid vahistatud ja töötajad paanikas.

Kas hirmust pankrottide ees või tahtest kuritegelikku ühendust jätkuvalt kontrollida astus ta keelust üle.

Teda aitas toonane kaitsja ja vandeadvokaat Sven Sillar, kes võttis kliendi kirjad vanglast kaasa ja viis advokaadibüroosse, kus Hirve pereliikmed neid lugemas käisid.

Te lobisete liiga palju!

Osapooled teadsid, et tegu on sõnumitega, mida kõrvalised silmapaarid näha ei tohi. Seetõttu rõhutas Hirv kirjades, et nendega tuleb tundlikult ümber käia. “Näita minu kirja koopiaid, rääkige vähem. Kui avastatakse kiri, tuleb sellest ilge jama,” kirjutas ta oma abikaasale. Ühe tütrele saadetud kirja käskis Hirv lausa ära visata. Samuti manitses ta neid ettevaatlikkusele: “Oliver (Hirve kaitsja Oliver Nääs – toim) oli mures, et lobisete telefoniga liiga palju. Palun olge ettevaatlikud!”

Nendes kirjades on Hirv otsinud näiteks lepitust pankrotimeistriga ja MiniCrediti peamiseks niiditõmbajaks nimetatud Kristian Kesneriga.

Kristianile!

Pakun sulle omalt poolt teha rahu. Selleks pakun, et Denissov võtaks nõude pankrotist tagasi, et tal poleks enam MC (MiniCrediti – toim) vastu nõudmisi. Samuti palun Viktoril Denissovit mitte esindada. Nüüd tead, mida pead tegema. Ütle, mida Viktor peab tegema, ja teeme nii, nagu sul on hea. Samuti võtame Directist (Directcom - toim) tagasi nõuded. Ütle, kuidas? Kinnitan, et mul pole sinu vastu enam rahalisi nõudeid. Oli, mis oli, õigus oli mõlemal pool.

Anna andeks see jama, mis sulle korraldasin. Sa tead minu praegust olukorda. Hea oleks mõnusalt äri teha koos nagu vanasti. Mäletad, aasta tagasi pakkusid mulle välja sellist võimalust, see oli Radissonis. Aga tookord ütlesin ära. Praegu oleks meile just üks sobilik äri, aga mul pole seda kellegagi koos teha. Pakkumine oli jaanuaris, aga lükkasin selle aprilli edasi. Ehk pääsen siit aprillis, siis võime mõelda.

Vasta mulle, kas meievaheline tüli on sinu poolt maas. Olen sellest väga huvitatud. Kahjuks ei kuulanud sind, lihtsalt olen olnud rumal. Ainult kaotasin aega ja raha.

Vasta palun

Bert

(Bert on Hubert Hirve hüüdnimi – toim)

Samuti ärgitas Hirv oma tütart Tiina Hirve, et kuritegeliku ühendusse kuulumises süüdistatud vandeadvokaat Viktor Särgava isa trellide tagant päästaks. Kõigele lisaks palus süüdistatav oma lapse ema, et too kihutaks vahendajaid rääkima kurikuulsa Meelis Laoga, sest viimane kindlasti teab viise, kuidas vangla seinte vahelt pääseda. “Kui Meelis tahab, siis ta saab,” märkis Hirv.

Prokuratuuri hinnangul näitavad need kirjad, et Hubert Hirv juhtis vahistatuna edasi tema kontrolli alla kuulunud isikuid ja nendega seotud äriühinguid, sest need sisaldavad selgeid juhiseid varadega tegelemiseks, arestimise vabastamiseks ja äriühingutega seotud tehingute tegemiseks.

Algas kodusõda

Teistviisi oli kirjavahetustes ka isiklikku ja perekondlikku suhete klaarimist, sest rängad kahtlustused ja rohked ootamatud vahistamised paiskasid senise perekondlikku elukorralduse segi. Restoranides ja hotellides pidid juhtimise üle võtma Hirve lähedased, kes varem polnud pidanud luksusliku elu nautimiseks niivõrd palju pingutama ja neil polnud ettevõtte juhtimise kogemust. Kui viimane piisk karikasse, tuli päevavalgele Hirve aastaid kestnud salasuhe ja sellest suhtest sündinud laps. Sellest algas Hirvede perekonnas kodusõda.

Salajastest kirjadest sai prokuratuur haisu ninna, kui mullu aprillis täiendaval läbiotsimisel leiti Ülle Hirve korteris olnud käekotist kolm Hubert Hirve kirja. Prokuratuuril tekkis kahtlus, et selliseid kirju võib olla veelgi ning nende kaudu juhitakse kuritegelikku ühendust edasi ka pärast vahistamisi.

Seepeale kuulati pealt Hirve tütre Tiina Hirve kõnesid. Kõnedest saadi aimu, et kirjade vahendamisega tegeles Sillari advokaadibüroo.

Möödunud aasta 3. juulil seisid keskkriminaalpolitseinikud Sillari advokaadibüroo ukse taga. See oli üllatus, sest seni pole prokuratuuri nõudmisel ühtegi advokaadibürood läbi otsitud, kui advokaadile endale kahtlustust esitatud pole. Prokurör Kati Reitsaku kinnitusel otsiti büroost üksnes keelatud kolmandate isikute vahelist kirjavahetust, mitte ei sekkutud advokaadi ja tema kaitsealuse tegevusse. Reitsak tõi näiteks, et kui advokaadibüroos hoitakse keelatud relvi, on õiguskaitseorganite kohustus need ära võtta.

“Keeldun alla kirjutamast igale lehele,” protestis Sillar vastu ja keeldus läbiotsimisdokumendile alla kirjutamast.

Need pole kohtukõlbulikud!

Vaatamata sellele viisid keskkriminaalpolitseinikud Sillari büroost kaasa ligi 50 lehekülge käsitsi kirjutatud kirju. Hubert Hirve kirjade seas olid ka tema pereliikmete vastused.

Seepeale esitas riigiprokuratuur taotluse Sillari taandamiseks Hirvega seotud kohtuasjast. Toona leidis kohus, et prokuratuuri väited polnud tõendatud, ja jättis Sillari taandamata. Advokatuur trahvis Sven Sillarit suhtluskeelu rikkumise eest 3500 euroga. Viimase otsuse vaidlustas Sillar halduskohtus.

Sillari väitel on advokaadile usaldatud andmed konfidentsiaalsed, sealhulgas ka kirjalikus vormis esitatud andmed. Advokaadi kutsetegevusest tulenevatel asjaoludel ei või läbi otsida advokaadibürood, mille kaudu advokaat õigusteenust osutab, rõhutas ta.

Järelikult on advokaadibüroo läbiotsimine üheselt seadusega vastuolus, ütles Sillar, ja lisas: “Tegemist oli ebaseadusliku toiminguga ning ebaseadusliku toiminguga saadud tõendid ei ole kohtukõlbulikud.”

Hubert Hirve endine kaitsja, vandeadvokaat Sven Sillar (paremal) tänavu augustis Meelis Lao kohtuprotsessil. Tagaplaanil Lao ja advokaat Martin Traat.   Foto: Tiit Blaat / Ekspress Meedia / Scanpix

Nääs: Hirv tahtis ärid päästa

Hoolimata ka Hubert Hirve kaitsja Oliver Nääsi vastuväidetest, võttis kohtunik Elina Elkind kirjad tõenditena arvesse, mistõttu loeti terve kirjavahetus Hubert Hirve ja Pavel Gammeri kriminaalasjas kohtusaalis ette.

Hirve kaitsja Nääsi sõnul pole nende kirjadega sooritatud kuritegu, sest need olid selleks liiga üldsõnalised. Tema hinnangul näitavad kirjad eelkõige, et tegu oli tavalise perekonnaliikmetevahelise suhtlusega ja suhete klaarimisega.

Samuti nähtub Nääsi hinnangul nendest kirjadest, et Hirve kavatsused olid ausad: ta tahtis tema kontrolli alla kuulunud ettevõtteid edasi juhtida viisil, et need firmad tasuksid tulevikus neile seatud trahvid ja jätkaksid majandustegevust.

Hirve ahastus

Vanglas istunud Hubert Hirv käskis oma tütrel kihutada vandeadvokaat Viktor Särgavat, et too päästaks isa trellide tagant. Särgava meelest peegeldab aga Hirve tungiv kõneviis üksnes meeleheidet.

Vandeadvokaat Viktor Särgava sõnul pole tema “sundimine” tõsiseltvõetav ka seetõttu, et Tiina Hirv on õbluke naisterahvas.  Foto: Andres Haabu

“Palu Viktorit, hüpaku nahast välja. Tehku, mis võimalik. Käigu koos advokaatidega kohtuniku jutul, et saaksin vabaks kuni kohtuni. Sunni Viktorit! Ta teab, mis teha, aga ei julge. Sunni!” kirjutas vahistatud Hubert Hirv salaja vanglast oma tütrele Tiina Hirvele.

Särgava kinnitas Äripäevale, et Tiina Hirv pole talle kunagi sellist käsku edastanud. Tema hinnangul näitavad need kirjad, et Hirv oli ahastuses ja sellises olukorras tungiva kõneviisi kasutamises pole midagi ebatavalist ega ebaseaduslikku. “Kui inimene on meeleheitel, ei ole imestada, et ta soovib, et teda kindlasti abistataks, ning sedasi tungivas kõneviisis kirjutab,” ütles Särgava.

Ta tõi näite, et kui kellegi lapsevanem on haiglas raskes seisundis ja meeleheites, kirjutab oma lapsele, et laps sunniks arste teda kiiresti koos teiste arstidega kohe ravima. “Kas siis sellises olukorras selline kõnepruuk on kuidagi kummaline või kriminaalne. Minu arust on see väga inimlik. Sealjuures tuleb ju arvestada, et Tiina Hirv on õbluke naisterahvas, mistõttu tema poolt minu “sundimine” ei ole ka inimlikult tõsiseltvõetav,” rääkis Särgava.

Samuti tahtis ta rõhutada, et näiteks Viljar Subka kohta andis Hubert Hirv oma tütrele Tiinale korralduse tööleping lõpetada. Kui Tiina kirjutas, et Subka on ikkagi hotellide juhtimises, soovitas Hubert Hirv Subkal palka vähendada. Seetõttu leidis ta, et ainuüksi Viljar Subka näide näitab, et väide kuritegeliku ühenduse olemasolu kohta on absurd.

Kuritegelikku ühendusse kuulumises süüdistuse saanud ja tänaseks likvideeritud ettevõtete Restoplusi ja Emerana ühendamisel loodud firma KTH Capitali juhatuse liige Tiina Hirv ei soovinud Äripäevale kommentaari anda.

Kirjad: kuidas Hubert Hirv vanglast äri korraldas

Kirjad abikaasale: “Tegime firma kiilaka nimele, osa raha on seal firmas”

Ülle!

Palju õnne sünnipäevaks ja rohkelt lilli. Sellist sünnipäeva pole sul enne olnud. Ära kurvasta, pea vastu! Kirjutan sulle plaani, mis tahan teha.

Palu A-d, A-d või Semu võtta nõukogu esimene koht meie holding-firmas. See on esindaja roll, kes võtab otsuseid vastu, ja vaja maksta kõik dividendidega. Ost, müük, dividendid. Vaja rääkida Paveliga (Pavel Gammeriga – toim). A-l on suhtekorraldaja, las võtab ühendust Sveniga. Ekspress tahab kommentaari. Las seletab, et võlaõigusvaidlusest on saanud räige krimasi. Sven teab, mida öelda.

...

Mis saab veel ühest korterist, mis on S nimel? U teeb selle puhtaks. Saadud rahast hädavajaliku kulu võtab Olga, teise Ardo, poisid, advok. jaoks. Ülejäänud sinule. Mul oli rohkem umbes 400 000 eurot saada kui Pav. Inga teab. 330 000 pluss see Mersu, kokku 400. Kui te saate seal asja korda ja BH (restoran BeerHouse – toim) pole paari nädala pärast kinni ja veate madalhooaja välja kuni mai lõpuni, siis kogute suvel raha, et enne kohut ära maksta trahv, mis tuleb suur. Kogute 800 000. Kui see õnnestub, pean ka mina vastu, kaua vaja. Kui ei õnnestu, murdun ka mina, ma ei suuda siin enam olla.

...

Inga teab, kui suur on see summa, mis on minul rohkem saada kui Pavelil? Võib-olla 370 000 kuni 400 000 on mul rohkem saada Moskvast ja mujalt. Peida need kirjad kindlasti! Ja ongi tänaseks kõik.

...

Ülle, teeme nii, et kutsume homme Vilbre firma juhatusest tagasi. Jätame Tiinale ja Krissule ühise otsustusõiguse. Tähendab, kumbki ei saa tehinguid teha ilma teise nõusolekuta. See tähendab, et kumbki ei saa midagi müüa teise selja taga. Restoplussi jääb juhtima Olga, sest temal on reaalsed teadmised, kuidas restot juhtida. Restot BH-s jääb juhtima Olga/Danil. Kui vaja, võtavad appi J ja K või Ü. Kui vaja, sa võid enda ja K hotelli tööle vormistada 4000-eurose palgaga. Paveli poiss peab saama iga kuu sama summa.

...

Tuleb veel arreteerimisi. Kui seal rahuneb, võta Restopluss lõpparve. Vormistage ennast Iraga hotelli mingi kavala koha peale. Palju sul vaja on? Arvan, et 700 eurot kuus. Tee sama summa Irale. Vaata, isegi Viktor pööras ära. Kruvi M-i, kurda Viktorile, kirjuta tööd välja, kui Krissul on minu volitus? Võtke Citadelist raha välja. Tehke Swedi ülekanne või makske kõik Pärnu ära.

...

Paha on ainult see, et kus Inga oli raamatupidaja, hoidis tema kõik maksud pangale. Nüüd on kohutav kaos. Keegi ei tea enam ja arvuteid pole ka. Keegi ei tea, ja nüüd advokaadibüroo katsub selgitada. Ehk jõuab J midagi müüa enne, kui kõik jookseb kinni. Ütle kõigile, eriti J-le.

...

Ütle, et minu seifist saadi A võlakiri kätte. Kas ta mäletab, mis summas see võis olla? Meil oleks hea seda mängida, et saime raha ja ta jättis selle mulle „teenete eest“. Kas nii võib? Või kuidas? Võta kõik raha, mis ma sain. Küsi, palju seda on. Võta kõik tšekid, laen, toit, taxi jne. Vii need Olgale, ta vormistab sulle komandeeringu.

...

Kinnitan, et Olga on Leena kõrval töötanud tavernas juhatajana ja teeninud meile seal kasumit. Nüüd on olukord hoopis teine. Tean, et sul on tema vastu viha. Aga ei ole ju hea, et kuuled firma asjadest teiste kaudu. Mine ise, uuri, ega sul pole midagi häbeneda. Mine nõua selgitust. Sina oled ikkagi vanem, sul on sellised õigused. Need olen mina sulle andnud 30 aastaga.

Kui lähete tülli, väga kahju, siis kannatab firma. Kui firma ei vea välja, ei vea ka mina siin välja. Ma ei suuda siin küll enam olla, kui olen kõigest ilma ja lapsed on tänaval. Mis mõte on mul siis siin vangis istuda? Proovi olla natukenegi adekvaatne. Tean, et sul on niigi raske. Enam hullemaks minna ei saa. Kui elame selle koos läbi, peaks ju ainult paremaks minema.

Tähtsaim asi momendil on tuua restoranid kasumisse. Enne oli 1,1, sellele veel Meierei juurde 0,4. tuleks, kokku 1,5. Vaja ära maksta arestitud vara, ja jääda pensionile. Ja vaja välja saada, siis vaatame edasi. Minul on sulle garantii antud, tee sellega, mis tahad.

...

Sain veel infot, tahan sinuga konsulteerida. Istun siin sellepärast, et lapsed said täisväärtuslikku elu elada: autod, koolid, korterid. Nüüd kõlban ainult vanglasse. Aga mis on K peas? On Signele, Ingale, kõigile töö juures öelnud, et ei taha mind enam tunda. Küsimus sulle: miks on sellist asja vaja tööl rääkida? Selge, et teda on valesti kasvatatud. Ma ei ole veel surnud, pole midagi kellelgi jagada. Olen aktsiaid ajutiselt teie nimele kirjutanud. Tuleb kohe ära lõpetada, et igaüks tirib oma suunas. Selleks teete nii, et alates tänasest teete kõiki otsuseid koos. Miks K otsustab, et müüb Muuga? Miks J otsustab, et müüb kaatri mootori? Miks J võttis raamatupidamisfirma, mis on kallim kui meie oma? Mis kurat küll toimub?

No nüüd nende palkadega. Kui J teeb Novatekis reaalselt tööd, peab seal ka midagi saama. Ma mingi hetk vormistasin sinna ainult neid palgale, aga tööd nad ju ei tee. Sama sinuga, tööl sa ju ei käi. Assari omad pandigi ju selle pärast vangi. Sergei ja Saša ongi kinni, et olid Restopluss töötajad. Aga tööl ei olnud!

...

BeerHousest viige minu õlimaal koju, isiklikud pildid seinalt ära, et kui on ostjaid, siis saab ära anda.

...

Kaatrit ei luba poolikult müüa. Minu suur Bentley, kes sõitis sellel nina katki? Seal peaks olema kaskokindlustus peal.

...

Kus on seadmed, arvutid, raha? Raha peaks umbes 400 000 olema. Väga imelik, midagi väga ei klapi. Tegime firma kiilaka nimele, osa raha on seal firmas. Tiina saab kontrollida, sealt saab raha kätte. Anna see info sõna-sõnalt Tiinale edasi!

...

Moonika (finantsjuhi Ardo Vilbre elukaaslane) – ära talle korterist midagi anna. Ütle, et Tiina majandab. Tiina öelgu, et tal kogu kamp vaja toita ja tohuija advokaate. Nii see ongi.

...

Paha, et K on peast segi ja te kaklete seal, kes on palgal, kes on omanik. Lollid, pole ju midagi jagada!

...

Ülle, kui saad korteri raha 60 000, saad sellest elada kümme kuud. Vahepeal organiseeri, hoia raha nii arvel kui ka kodus. Ütlen, et raamatupidaja ei annaks sulle rohkem palka. Olen käskinud anda Irale sama summa mis sulle. Sinu summa võib anda ka K palgaks. On vist arusaadav? Mida vähem palgana saate, seda hetkel parem.

...

Palusin T reaalsed kulud kirja panna ja võimalusel need firmast välja võtta. Näita minu kirja koopiaid, rääkige vähem. Kui avastatakse kiri, tuleb sellest ilge jama. Las J kannab sulle ette. Sina aruta Tiinaga, las tema läbi raskuste arutab Paveliga. Olen tõesti muutunud. Ruum on 3 × 2,7 meetrit. Ei valgust, kahekesi. Välja pääsen ainult siis, kui advokaat tuleb. Olen selle vist ära teeninud.

Kirjad tütrele: “Vaenlaste võit. Jääme nii kõigest ilma!”

Tiina Hirv, kuritegelikku ühendusse kuuluvate ettevõtete ja tänaseks likvideeritud Resto­plusi ja Emerana üle võtnud KTH Capitali juhatuse liige. Samuti juhatuses Escado Grupis, GBG Holdingus, Novatek Holdingus.

Annan sulle kõige rohkem infot, kuidas korteri raha jagada, aga sa ikka ei saa aru. See jaga nii, nagu viimases kirjas kirjutasin. P ostetud auto jaanuaris. Küsi temalt andmed. Minu panus on 325 000, pluss 70 000, kokku umbes 400 000. Korterist saadud raha sellest maha. Joosepi 2% võta arvutusest maha, et selle 2,5% jagu saime vähem raha. Ingale tuleb öelda, et maakleri protsent. Ma ei kujuta ette, et seda pean J-le maksma.

...

Sain täna Sveniga kokku. Küsisin O-lt, palju on suurenenud palgafond. Katastroof, olete kuu-kahega pankrotis! Kuidas te seda küll enne ei näinud? Mida loodate? Miks ei vähendanud kohe kulusid, kui käskisin? Nüüd on palgafond juba 220 ja ainult Resto­plusis! Mis nüüd kostate? Seda ma kartsin!

Miks O farmiga ei tegele? Mida K ja J seal teevad, nad ei saa ju midagi aru. Mine kohe O juurde ja küsi vana palgafond ja uus. See on poole tunni töö. Ma ei saa aru, kuidas O-l võttis see aega 1,5 k. Seda kahel erineval firmal erinevad numbrid. Õudne! Mis mul siin üle jääb, vaadata pankrotti pealt, see on vaenlaste võit. Jääme nii kõigest ilma!

...

Ma ei tea, kust kõigile see raha võtta, kui Restoplus on raskes miinuses. Peate „projekti“ tegema. Ma ei tea, paha hakkab! Teivin müügu porolooni seadmed ja lõikepingid maha. Raha andku laenuna firmasse. Venelastega võtku ühendust, pakkugu võla katteks (300 000) mingeid seadmeid ja porolooni, et nad vait jääksid.

...

Tuttavad valvurid on ütelnud, et pidin siin kõige ohtlikum vang olema. Siin on praegu 3 × 2,7 meetrit. Ei vitamiine, ei valgust.

...

Palu Viktorit, hüpaku nahast välja. Tehku, mis võimalik. Käigu koos advokaatidega kohtuniku jutul, et saaksin vabaks kuni kohtuni. Sunni Viktorit! Ta teab, mis teha, aga ei julge. Sunni!

...

On aeg. Mõtlesin, et kirjutan sulle. Paber on otsas, süüa ei ole. Söön iga päev suitsukana ja küüslauku. See on vist paha. Mulle on vaja ravikuur ja vitamiini C+D+ Caltsium. Võtan Omega3, Mg-d.

...

Ülemisel riiulil olevad tühjad pudelid tuleb toodanguga täita. Toodang ehk puskar tuleb lahjendada. Sellest tuleb teha kokteile ja pakkuda Korsaaris, Farmis ja Meiereis. Seda toodangut võib ka niisama lauast lauda pakkuda. Siis tuleb see igale poole müüki panna, kaasa arvatud Farmi müüki panna.

...

Kirjuta see ka üles, et Viktor lubas 100 000 meile kunagi anda. Sest Tartusse pidime vastavalt osalusele andma võrdselt, tal polnud. Me panime üle milli rohkem. Ta ütles, et tal pole. Seda tuleta ka talle rohkem meelde. Kui ta nüüd hüppaks üle oma varju ja mõtleks midagi välja, võiksime talle veel juurde maksta.

...

BHR capital saab holdingust 91 500 meile ülekande dividendide eest ja BWR Capital Paveli firma saab samuti 91 500. See raha 183 000 tuleb võtta välja ja anda Leenale. Teha mõlemale ülekanded 200 000 ja võtta 400 000 välja Ülle kätte. Minu 325 000, pool saab PL-i pere, pool saame meie. 330 000st jätan sulle 90 000. Sealt maksame ära kõik, mis on arestitud. Ütle teistele edasi, et kavatsen sellises järjekorras....

Sain Sveni naisega rääkida, meeldiv inimene. Ta rääkis mulle, mis janti Ülle seal kontoris korraldab. Käib, karjub ja märatseb büroos võõraste inimeste juures. Sekretär on ju võõras! Ähvardas seal, et annab kõik üles. Palusin, et Sveni naine läheks sõimaks Üllet. Kardan juba, et see kiri võis olla nimelt. Ta tahab minust lahti saada.

Kiri endisele kaitsepolitseinikule: “Abi on väga vaja”

Kuritegelikku ühendusse kuulumises süüdistuse saanud endine kaitsepolitsei töötaja Viljar Subka.

Viljar! Kui oled olemas, siis abi väga vaja. Palun vaata, et hotellides oleks kõik töötajad korrektselt vormistatud. Sinna oleks vaja vormistada juhataja, et see bardakk lõppeks. Pidage vastu ja hoia silma peal.

Kiri ärijuhile ja lapse emale: “Kutsu Lao appi”

Kiri Olga Smirnovale, kes on juhtinud Hubert Hirve kontrolli all olnud restorane. Hubert Hirve lapse ema.

Olga! Saa Alariga kokku. Las räägivad koos Andoga Lao Meelisele, et on vaja mind aidata. Maksku, mis maksab. Ma tean, et ta saab aidata. Kui Meelis tahab, siis saab.

Hetkel kuum