Äripäev • 6. märts kell 19:14

Aasta parim noorajakirjanik tuleb Äripäevast

2019. aasta parimaks noorajakirjanikuks nimetati Pille Ivask (keskel) Äripäevast.  Foto: Andras Kralla

Eesti Meediaettevõtete Liidu korraldatud pressipeol Tallinnas Õpetajate Majas jagati eelmise aasta eest ajakirjanduspreemiad, mille seast noore ajakirjaniku tunnustuse pälvis Pille Ivask Äripäevast.

Žürii tunnustas preemiaga Äripäeva ajakirjaniku Pille Ivaskit ja tema artiklitesarja heausklike raha kokkumeelitavatest investeerimisskeemidest ja hoiu-laenuühistutest.

"Pille Ivask on väga mitmekülgne noor ajakirjanik. Ta teeb tugevat tööd nii uudiste kui ka uurivate lugudega. Ta avaldab julgelt oma arvamust, toimetab nii veebis kui ka paberlehes, juhib raadiosaateid. Tema allikad paiknevad üle maailma. Kui ta kirjutab Eestis tegutsevast välisfirmast, ei piirdu ta helistamisega Eesti juhile. Enamasti jõuab lugejani kommentaar selle firma tippjuhilt. Ta on õppinud Tartu ülikoolis ajakirjandust ja magistriõppes demokraatiat ja valitsemist," tunnustas žürii.

Pille Ivaski artiklite hulka kuulusid "Hoiustajate rahaga toidetakse keelatud tehinguid", "Laenukontor maskeerus hoiu-laenuühistuks" ja "Kiirelt rikkaks tühjade lubadustega".

Noore ajakirjaniku preemia nominendid olid peale Pille Ivask veel Kadri Kuulpak Postimehest ja Joosep Tiks Eesti Päevalehest.

Noore ajakirjaniku preemiat rahastasid ajakirjandustaustaga eraisikud Hans H. Luik, Igor Rõtov, Toomas Leito, Jüri Ehasalu ja Margus Mets.

Samad eraisikud rahastasid elutööpreemiat, mis läks sel korral Raimu Hansonile. Nominendid olid lisaks temale Toomas Kümmel ja Mati Määrits.

Aasta ajakirjanik tuleb Põhjarannikust

Eesti Meediaettevõtete Liidu peapreemia – aasta ajakirjanik 2019 – sai Erik Gamzejev Põhjarannikust. Lisaks temale olid nominendid Heli Raamets Maalehest ja Sulev Vedler Eesti Ekspressist.

Arvamuse kategooria parimaks nimetati Heili Sibrits Postimehes 17. septembril ilmunud arvamusega "Tasapaks ja prügine teatripilt". Selles kategoorias jõudsid nominentide hulka veel Äripäeva ajakirjanikud Aivar Hundimägi Äripäevas 23. oktoobril ilmunud arvamusega "Kust jookseb advokaatide punane joon" ja Piret Reiljan Äripäevas 30. septembril ilmunud arvamusega "Riik karistab edukamaid lapsevanemaid".

Uudise kategooria võitis Mikk Salu Eesti Ekspressis mullu 13. veebruaril ilmunud looga "Suur vale: Rainer Vakra lõputöö on plagiaat".

Olemusloo kategooria võitis Eero Epner Eesti Ekspressis 8. mail ilmunud looga "Sest nad saavad".

Rootsi meediakontserni Bonnier ja ajalehe Äripäeva väljaantav uuriva ajakirjanduse auhind läks jagamisele Anna Pihli ja Sulev Vedleri vahel. Parimaks nimetati ERRi saates "Pealtnägija" 24. septembril ja 23. oktoobril eetris olnud Anna Pihli lood listeeriabakterist ja selle mõjust ning 24. septembril Eesti Ekspressis ilmunud Sulev Vedleri lugu "Kaks eestlast surnud. Nakkav ja muteeruv bakter hävitab tuntud kalatööstust".

Parimad valiti veel multimeedia, venekeelse loo ja arvamuse kategoorias. Samuti avalikustati maakonnalehtede parim uudis ja arvamus ning parimad fotod ja kujundused.

Hetkel kuum