Äripäev • 16. september kell 13:56

Raadiohommikus: kes võidavad – kas head või pahad?

Süvavõltsingute abil on võimalik panna tuntud inimesi rääkima ja tegema asju, mida nad päriselt teinud pole. Sedalaadset võltsimist üritab Eesti tehnoloogiaettevõte Sentinel ära hoida.  Foto: AFP/Scanpix

Kes on võitmas sõda niinimetatud süvavõltsingute (deepfake) tegijate ja nende paljastajate vahel? Äripäeva raadio neljapäevases hommikuprogrammis vastab sellele küsimusele heade poolel võitleva tehnoloogiaettevõtte Sentinel üks asutaja Johannes Tammekänd.

Sentinel kaasas investoritelt äsja edasi arendamiseks üle 1,1 miljoni euro. Investorite nimekiri avaldab muljet.

Külla tuleb ka Eesti e-residentsuse programmi juures algusest peale olnud ning viimased kaks aastat seda juhtinud Ott Vatter, kellelt uurime, miks ta tundis, et nüüd on hea aeg teatepulk üle anda, ning kui tugevatel jalustel e-residentsus tema meelest püsib.

Samuti astub stuudiost läbi äsja rahvusvahelise konkursi võitnud digimakselahenduse pakkuja EveryPay tegevjuht Lauri Teder. Räägime temaga sellest, mis on hea digimakselahenduse loomise võti ning millised on firma tulevikuplaanid.

Äripäeva ajakirjaniku Allan Rajaveega vestleme aga tema neljapäeva hommikul avalduvast suurest loost.

Hommikuprogrammi teevad Karl-Eduard Salumäe ja Rivo Sarapik.

Päev jätkub kolme saatega.

11.00–12.00 "Luubi all". Saates räägivad uuriva toimetuse ajakirjanikud pikemalt selle sajandi maffiaprotsessist, kuidas laenu käendamine viis ärimehe isiklikku pankrotti, miks Express Post andis Eesti Posti kohtusse ja kui kaugel on GFC Good Finance Company rahapesujuhtum. Saadet juhib Marge Väikenurm.

13.0014.00 "Tark elukeskkond". Seekordne saade räägib, millised nutikad ja keskkonda säästvad lahendused löövad laineid laevanduses. Külas on Tallinki laevateeninduse juht Tarvi-Carlos Tuulik ning ettevõtte ABB Power Grids Estonia projektijuht Priit Tammeraid.

Ühtlasi kuuleb saates intervjuud Tallinna Sadama juhatuse esimehe Valdo Kalmuga. Tallinna Vanasadamas avati hiljuti kaldaelektrivõrk, milles ka Tallinkil ja ABB kontsernil oli oma roll.

Vestlust juhib Karl-Eduard Salumäe.

15.0016.00 "Teabevara tund". Praegusel keerulisel ajal peavad juhid tavapärasest rohkem andma sõnumeid, mida keegi kuulda ei taha. „Pean sinu palka kärpima“, „Pead hakkama rohkem tööd tegema, aga palk jääb samaks“, „Pean sind koondama“ jne. Enamiku juhtide jaoks on sellised vestlused keerulised ja emotsionaalselt kurnavad. Töötaja jaoks võib see tunduda maailma lõpuna. Räägime saates „Teabevara tund“, kuidas ennast ja teisi neis vestlustes säästa.

Stuudios on külas Aeternumi konsultant-koolitaja Signe Kiisk ja Rimi personalijuht Kaire Tero.

Saadet juhib Äripäeva juhi teabevara peatoimetaja Liivi Kedelauk.

Kuulake Äripäeva raadiot Tallinnas ja Harjumaal 92,4 MHz, Tartus 97,7 MHz, Pärnus 91,9 MHz, Haapsalus 96,0 MHz, Saaremaal 101,7 MHz ja Ida-Virumaal 94,6 MHz.

Kuulamislingi ja nädala saatekava leiate siit.

Hetkel kuum