Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Tehingute TOP: 10 suuremat ülevõtmist Baltikumis mullu
Pandeemia või mitte, Baltikumi ühinemis- ja ostutehingud leidsid kasvavas joones aset ka möödunud aastal, kasvades kogusummalt 1,2 miljardi euroni, tehinguid kokku oli 70.
Baltikumi suurim tehing oli Läti valitsuse 250 miljonine ost AirBalticust. Järgnesid Bolti kaasatud 150 miljonit ning Vincent Groupi (Coolbet) müük Briti firmale Gan Limited (149 miljonit eurot), selgub Mergermarketi ja Ellex Raidla aastakokkuvõttest. Eestis tehti möödunud aastal 29 tehingut ühtekokku 590 miljoni euro eest.
Koroonast tingitud ettevõtetega tehtud tehingute põuda, mida paljud ennustasid, selle aasta teises pooles ei tulnud ja pigem iseloomustab seda aega üle ootuste stabiilne tehinguaktiivsus, märgib advokaadibüroo Ellex Raidla tehinguradar.
Tuntud mängu- ja viktoriiniplatvorm Kahoot! ostis ära Eestis kasvama pandud keeleõppeplatvormi Drops, millel on enam kui 25 miljonit kasutajat üle maailma.
Rohepööre on muutunud justkui kohustuslikuks märksõnaks. Mis saab aga siis, kui keskkonnasäästlik lahendus tähendab, et keegi peab iga päev tassima kümneid kilosid rohkem või töötama tingimustes, mis ei ole enam inimlikud? “Päris jätkusuutlikkus ei saa tulla inimese tervise arvelt. Küsimus pole üksnes selles, kuidas vähendada jalajälge, vaid selles, kelle õlgadele ülesanne päriselt pannakse,” ütleb Saku Lätte turundusjuht Airi Freimuth.