Kremlist lähtuv Ukraina vastu suunatud varjatud hoiatuste ja otseste ähvarduste hulk on tänavu ületanud viimase seitsme aasta jooksul tavapäraseks saanud piirid, kirjutab ajakirjanik ja Venemaa vaatleja Konstantin Eggert.
Ida-Ukrainas on kriisikolle olnud aastast 2014 ja selle ajaga on kohalikud elanikud ebastabiilsusega harjunud, ütles Mondo MTÜ Ukraina projektijuht Veronika Svištš. Siiski kel võimalus paremale elule pääseda, teeb seda.
Möödunud aastal registreeris Läti oma seni suurima aastase välisinvesteeringute mahu, kaasates üle miljardi euro. Läti Investeerimis- ja Arenguagentuuri andmetel asus 31 suuremast investeerimisprojektist 20 Riias. Möödunud aastal ületasid Leedu investeeringud Eesti omi 40 korda.