Laevanduskontsern Maersk teatas, et peatab sarnaselt mitme teise suure laevafirmaga ajutiselt kõik konteinerveod Venemaale ja Venemaalt. Osaluse müüki Vene sadamaoperaatoris Global Ports veel kaalutakse.
Eesti raudtee- ja logistikaettevõtte AS Operail tegevjuht Raul Toomsalu ütles, et ühtegi sanktsiooni all olevat teenust ettevõte Venemaa Raudteedele ei osuta, kuid sellegipoolest tegeletakse igapäevaselt info kogumise ja analüüsimisega, et ei tekiks ühtegi mitmeti mõistetavat kokkupuutepunkti.
Euroopa Liit keelas Euroopa ettevõtetel Venemaa Raudteedega igasuguse äri ajamise, mis tähendab, et ka raudteeveod Hiinast Euroopasse võivad minna suures osas pausile.
Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen teatas pühapäeval, et liit sulgeb oma õhuruumi kõikidele Venemaa lennukitele, kirjutab Helsingin Sanomat.
Swedbanki peaökonomisti Tõnu Mertsina sõnul ei löö praegused Venemaale kehtestatud sanktsioonid Eesti majandust väga oluliselt. Palju tugevamalt saaks tema kinnitusel Eesti majandus pihta, kui piirama hakataks nata- ja gaasitarneid.
Atsinaujinančios Energetikos Investijos ( AEI ), mida juhib Lords LB Asset Management, alustab uue võlakirjaemissiooni avaliku pakkumisega. Investoritele pakutakse 13-kuulisi võlakirju 8,5%-se fikseeritud aastase intressimääraga. Investeerida saavad alates tuhandest eurost nii Balti riikide era- kui ka institutsionaalsed investorid. Pakkumist korraldab investeerimispangandusettevõte Orion Securities.