Pille Ivask • 3. august 2016 kell 11:00

Olümpialinn on Airbnb kalleim

Austraallaste olümpiaküla Rio de Janeiros  Foto: epa

Bloombergi hiljutise uuringu kohaselt on kalleim Airbnb majutus praegu olümpialinnas Rio de Janeiros.

Selgub, et ööbimine jagamismajanduse lipulaeva Airbnb vahendusel maksab Rios 206 dollarit ööpäev. Teisel kohal on Miami ja San Francisco, kus tuleb välja käia veidi alla 200 dollari.

Rio de Janeiros on Bloombergi andmeil üsna vähe hotelle, mistõttu on paljude olümpiasõprade ning muidugi ka turistide ainuke valik leida ööbimiskoht Airbnb vahendusel. Kuigi enne olümpiat kerkisid Brasiilia ühte suuremasse linna ka mitmed uued hotellid, on paljud neist spordidelegatsioonide jaoks olümpia ajaks reserveeritud.

Ühtlasi on Rio Bloombergi andmeil maailma kalliduselt kuues linn, kus endale hotell võtta. Keskmine hind on praegu 242 dollarit öö. Seega on Airbnb vahendusel ööbimiskoha leidmine turistile veidi soodsam variant.

Airbnb Brasiilia juht Leonardo Tristao ütles esmaspäeval Bloombergile antud intervjuus, et paljude sportlaste perekonnad kasutavad ööbimiseks just Airbnbd. “Kuigi nõudlust on palju, on ka pakkumist palju. See aitab garanteerida, et midagi leiab endale iga inimene,” lisas Tristao.

Hetkel kuum