Ave Lepik • 17. juuli 2012 kell 6:05

Inkassofirmad lõid oma liidu

Lindorff Eesti AS, Julianus Inkasso OÜ ja Intrum Justitia AS asutasid krediidihaldusfirmade liidu, mille eesmärk on toetada kodanikuühiskonda ja Eesti majandusarengut.

Liidu juhatuse esimees Kadrian Jaagund näeb ühenduse panust finantsteadmiste levitamises, seaduste kaasajastamises, õiguskuuleka maksekäitumise propageerimises ja ettevõtluse edendamises. „Liidust on kasu nii lihtsal inimesel, kes vajab teadmisi turumajandusühiskonnas hakkama saamiseks kui ettevõtetel ja avalikul sektoril,” ütles Jaagund. „Dialoogis avaliku sektoriga pakutakse infot erialaste uuringute kohta, jagatakse kogemusi, kuidas seadusandlus toimib ja nõustatakse, mis valdkonnad vajaksid kaasaegset seaduslikku regulatsiooni.”

Jaagundi sõnul koondab krediidihaldusfirmade liit ettevõtteid, kes pakuvad kvaliteetset täisteenust ning kellel on hea erialase ettevalmistusega töötajad.

Krediidihalduses tegutsemisel on kõrged eetilised ja õiguslikud standardid ning pakutav teenus peab olema läbipaistev - vaid siis usaldab klient oma müügiarved ja makseraskustes kliendid partneri hallata, ütleb Jaagund.

Hetkel kuum