Marge Väikenurm • 9. märts 2016 kell 4:00

Sarivaidleja tegi oma nõrkusest tugevuse

Marge Väikenurm  Foto: Eiko Kink

Oma viimase firma E&G pankrotiga lõpetanud Artur Fjodorov spetsialiseerus õigele alale ja aitab nüüd vaielda inkassofirmadega, kellega ka ise nii-öelda sina peal on, kirjutab ajakirjanik Marge Väikenurm.

Võlausaldajate liit on toonud oma koduleheküljel loetelu firmadest, millega Fjodorov on ebaõnnestunud. Alltöövõtjad hoiavad peast kinni, kui küsida Fjodorovi ja tema tegemiste kohta. Esimesena turgatavad neile pähe võlad, mis on jäänud õhku rippuma. Pankrotihaldur hindas näiteks, et võlausaldajad nõuavad pankrotistunud riigihangetel osalenud ehitusfirmalt E&G nüüdseks peaaegu 5 miljonit eurot, mida nad kunagi ilmselt isegi unes ei näe. Firma omanik Fjodorov, keda toetavad juristid, vaidlustab külma rahuga nõuded, mis teda maksehäireregistrist edukalt eemal hoiab.

Tuntud vaidlejana teab Fjodorov, millele rõhuda, et kehvast olukorrast võitjana välja tulla. Seega ongi Fjodorov õige tee valinud, tehes oma ehk kõige suuremast tugevusest uue äri.

Iroonia irooniaks. Inkassofirmad teevad vigu, nõudes raha inimestelt, kes tegelikult ei ole võlgu, ja nõuavad sisse võlgu, mis on ammuilma aegunud või kosuvad hirmuäratava kiirusega. Need, kellel pole juuraharidust või juristist sõpra, vajavad siis abi, aga oleneb, kellelt seda küsida.

Nii on huvitav mõelda, kellest saavad Fjodorovi inkassoabi kliendid: kas tavainimesed, keda inkassoabi asutaja taust ja maine ei huvita, või ettevõtjad, kellel on sellest ükskõik. Kui inkassoabi poole pöörduksid laiemalt teatud võlgujäänud ettevõtjad, siis tekib paratamatult küsimus, miks nad valivad just Fjodorovi, kes võlausaldajatele pinnuks silmas.

Hetkel kuum