Meelis Mandel • 2. september 2016 kell 8:00

Rõivase lapse koolivalik näitab usaldust erasektori vastu

Meelis Mandel  Foto: Andras Kralla

Peaminister Taavi Rõivase laps astus eile Rocca al Mare kooli esimesse klassi. Erakooli. Sellel on märgiline tähendus, leiab peatoimetaja Meelis Mandel.

Tähelepanuväärne, et riigi valitsusjuht usaldab erasektorit sedavõrd, et usaldab talle kõige kallima vara, oma lapse haridustee. Sellel on väga lai ja märgiline tähendus.

Kui muidu võib valitsust kritiseerida riigiusu vohamise, riigikapitalismi levimise ja riigifirmade erastamiskartuse eest, siis peaministri koolivalik näitab, et tegelikult püsib usaldus erasektori võimete vastu Stenbockis endiselt suur. Isegi ootamatult suur.

Ainult et...

Eesti riik on koos omavalitsustega ehitanud üles suure koolivõrgu, mille ülalpidamiseks kulutatakse aastas kümneid ja kümneid miljoneid maksumaksjalt kogutavaid eurosid. Mis mõttega?

Kui riigi koolivõrgu kvaliteet pole piisav riigi valitsusjuhile, siis peaks ehk haridusminister Jürgen Ligi kiirelt kaaluma mingeid põhjalikumaid reforme, kus suurendatakse erasektori osakaalu lastele üldhariduse andmises? Võimalik, et oleme viimased paar aastakümmet täiesti vales suunas liikunud ja koolivõrgule kulutatud raha saaks kõvasti kokku hoida.

Muidu jääb kõigil teistel, kelle võsukesed riigikoolis käivad, kuidagi nukker tunne. Et äkki saavad mingit halba teenust või nii. Ehkki sõnades sellele ei viidata ja tarkusepäeva kõnedes seda otse välja ei öelda, võib otsustajate tegudest üht-teist välja lugeda.

Hetkel kuum