EKRE eellane meeldis kunagistele sotsidele küll

06. oktoober 2017, 10:10
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20171006/OPINION/171009812/AR/0/AR-171009812.jpg

EKRE on suuresti sama seltskond, kellega sotsid seitse aastat tagasi liituda tahtsid, juhtis tähelepanu poliitikahuviline Kaspar Oja.

Neljapäevast Äripäeva juhtkirja lugedes meenusid mulle andmed, mille nädala eest alla laadisin. Keset ööd paelus mind küsimus: kas EKRE on Rahvaliit mõne selgelt mõõdetava näitaja alusel. Äriregistri andmed liikmete kohta näitavad üheselt: jah, EKRE on Rahvaliit – pea 80% tänastest EKRE liikmetest on Rahvaliidu ajast.

Mis selle eriliseks teeb? Järeldus ei muutu, kui minna aastates veidi tagasi aega, kui Rahvaliit arutas liitumist tänase põhivaenlase sotsidega. Praegu ei tahaks ilmselt sotsid enam siduda end EKREga ega vastupidi.

Vahepeal on sotside liikmeskond vahetunud veidi enam kui EKRE-l, aga pea kaks kolmandikku sotside praegustest liikmetest olid liikmed ka ajal, kui erakonna juhatus otsustas Rahvaliidu/EKREga liituda.

Isegi parteide suuremad ideed, nagu on maailmavaade, näivad seega ajas kergelt vahetuvat. Mis siis väiksematest lubadustest? Näiteks: Keskerakonnaga koalitsiooni ei tee! Ja siinkohal ei taha ma öelda, et opositsiooni jäänu oleks liidu kindlasti tegemata jätnud. Ma ei tea seda.

Vastuolulistest koalitsioonidest vast kõige kummalisem oli Jevgeni Kogani kuulumine samasse koalitsiooni Isamaaliiduga Tallinnas. See oli reaalpoliitiline valik – vahel peabki valima kahest halvast vähem halva. Kõiki maailmavaatelisi eelistusi kõrvale jättes... nende näidete valguses oleks kentsakas valida üht erakonda ainult sellepärast, et see välistab erakonna, kellega veel hiljuti liituda tahtis.

Nii et ma veel mõtlen, keda valida.

Allikas: FB postitus

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. October 2017, 10:10

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing