Siim Tammer: kiirlaenupreeriast oleme jõudnud inkassoitke
Riiklik kontroll inkassosektori üle sisuliselt puudub. Võlgnikud peavad sellises olustikus olema eriti hoolsad, kirjutab finantsinspektsiooni juhatuse liige Siim Tammer inspektsiooni ajaveebis.
Kui 2015. aastal jõustunud seaduse alusel kiirlaenuettevõtted finantsinspektsiooni järelevalve alla liikusid, said paarisajast ettevõttest tegevusloa vaid 54. Lisaks numbrile on selle ajaga muutunud ka probleemide sisu ja fookus.
Kui Eestis kehtestatakse inkassofirmadele finantsinspektsiooni järelevalve, siis tuleks see lõpuks kinni maksta tarbijal, ütles Julianus grupi juht Ülar Maapalu.
Küberkuritegevus on kasvanud maailma suuruselt kolmandaks majanduseks ning Eesti ettevõtted ei jää rünnakute sihtmärkidest puutumata. Ainuüksi viimase aastaga on mõjuga intsidentide arv Eestis kasvanud ligi kaks korda.