Londoni takso uus kuub

Sel nädalal astus avalikkuse ette uus Londoni takso.  Foto: LEVC
Andres Haabu • 13. juuli 2017 kell 10:00

Sel nädalal avalikkuse ette lastud uus Londoni takso meenutab välimuselt oma kuulsat esiisa, ent kuulub siiski tänapäeva, pakkudes reisijatele internetiühendust ja liikudes vaikselt elektri toel.

Briti autoväljaanne Car kirjutab, et uus takso nimega TX on ehitatud alumiiniumist ja lennunduse või Lotuse kombel suurema jäikuse huvides kokku liimitud. Uus takso koliseb kojusõitudel palju vähem, lubab valmistaja.

Ettevõte on muutnud ka nime. Varasem London Taxi Company on nüüd London EV Company (LEVC). Uus nimi sobib paremini autotootja plaaniga: saada ettevõtteks, mis toodab linnadele erinevaid elektrilisi tarbesõidukeid.

Ainult elektriga uus takso siiski ei liigu, uus mudel on olemuselt pistikhübriid, aga väikse bensiinimootori eesmärk on vajadusel akusid täita.

LEVC, mis kuulub Hiina hiiglasele Geelyle, väidab, et uus sõiduk suudab sõita 400 miili, enne kui taas tankimist vajab. Rohkem kui 70 neist miilidest suudab auto sõita vaid elektrimootori abil, enne kui bensiinimootor akude laadimiseks käivitub. Ettevõte väidab, et uus sõiduk hoiab taksojuhtidele kütuse pealt kokku 100 naela nädalas, võrreldes diiselmootorit kandnud esivanemaga.

Tagumised uksed avanevad nüüd sõidusuuna ja uues autos on ka ratastooli ramp, mille tarvis uks lausa 90 kraadi võrra avaneb. Uue taksoga mahub sõitma kuus klienti.

Foto: LEVC
Hetkel kuum