Tesla tootmisarv ületab Nissan Leafi

Foto: Tesla
Andres Haabu • 18. veebruar 2018
Jaga lugu:

Tesla oli eelmise aasta lõpuks valmistanud ja müünud 286 000 sõidukit ja püstitas kvartalirekordi, kui tootis 29 870 sõidukit, kirjutab The Drive.

Muljetavaldav tootmisnumber sündis Model 3 tootmisprobleemide ja muude rahaliste kaotuste kiuste. Ja kuigi selle esimeste tootmisnumbrite avalikustamiseni on veel mitu nädalat aega, kirjutab Electrek, et Tesla on aktsionäridele teada andnud juba 300 000 müüdud autost.

Oma vanast plaanist, mille üks eesmärk oli 300 000 sõiduki tootmine, on Muskil puudu vaid üks täitmata detail, nimelt pole Tesla veel teeninud 30 protsendilist kasumit nelja järjestikuse kvartali vältel. Samas loodab Musk aastaks 2023. pelgalt veokeid müüa kuuekohalise numbri jagu aastas, mis teeks ettevõttes ühe maailma suurima kommertssõidukite valmistaja.

Ainult Nissan on tootnud rohkem elektrisõidukeid kui Tesla, ületades 300 000 müüdud Leafi arvu jaanuari alguses. Kuigi Leafi masstootmine algas kolm aastat enne Teslat, loodavad ameeriklased Nissanist juba sel aastal mööduda ja olla jaapanlastest edukamad isegi 2018. aastal värskenduse saanud Nissan Leafi kiuste. Leafi miinuseks on ka keretüüp, luukpäradel pole praegusel maastureid ja krossovereid armastaval ajastul kerge. Teslal on aga selleks just sobivad Model X ja tulevane Model Y.

Jaga lugu:
Hetkel kuum